Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EURUSD -  Denní a intradenní výhled: Dolar si otevřel cestu k nižším úrovním

EURUSD - Denní a intradenní výhled: Dolar si otevřel cestu k nižším úrovním

28.05.2014 9:29
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

Měnový pár se pohybuje pod hladinou denního pivotu 1,3639 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI dnes nevykazuje jasný směr. Aktuálně se nachází při hodnotě 43. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje down-trend.

Denní výhled:

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Pohyb pod hladinu denního pivotu otevřel prostor pro pohyb k úrovni 1,3610 EURUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. V případě atakování úrovně denního pivotu lze očekávat dosažení hladiny 1,3665 EURUSD.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,3696
R1 - 1,3665
Pivot - 1,3639
S1 - 1,3610
S2 - 1,3583

eur

Komentář: Pohybem pod 200denní klouzavý průměr 1,3639 EURUSD si americký dolar otevřel cestu k nižším úrovním (na stejné úrovni se dnes vyskytuje i denní pivot). Silná rezistence při této hladině tak nabízí možnost posílení dolaru k úrovni 1,3610 EURUSD. Preferovaný scénář při absenci silnějších makrodat očekává pozvolné pokračování posilování dolaru.

Intradenní výhled:

Intradenní trend se může v průběhu dne měnit a může aktuálně poskytovat jiné signály než denní analýza uvedená výše. Z povahy věci je intradenní analýza vhodná pro frekventovanější obchodování během dne. Sledujte několikrát denně aktualizovanou intradenní technickou analýzu EURUSD ZDE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data