Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P 500 překonal historická maxima; v čele biotechnologie

S&P 500 překonal historická maxima; v čele biotechnologie

23.07.2014 22:08
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Americké akciové trhy uzavřely dnešní obchodní den nerozhodně. Index Dow Jones oslabil o 0,2 %, když technologický NASDAQ naopak zpevnil o 0,4 % a S&P 500 o 0,2 %, který se tak dostal na nejvyšší úroveň ve své historii. Na vývoj jednotlivých indexů měla vliv především probíhající výsledková sezóna.

Podporou pro optimismus investorů byly zveřejněné výsledky společnosti Apple, která zareagovala růstem 2,6 % na nejvyšší hladinu od září 2012. Firma uvedla, že dlouhé čekání na nové produkty by mělo být u konce, když navíc vykázala 12% nárůst čtvrtletního zisku na 7,75 mld. USD.

Dařilo se ale i akciím ze sektoru biotechnologii. To je případ společnosti Biogen Idec, která posílila o 11,2 % poté, co vylepšila výhled hospodaření v letošním roce. Podobného výsledku dosáhla Intuitive Surgical, jejíž akcie přidaly 17,7 %, když důvodem byl zisk, který překonal odhady analytiků. Raketový růst dnes zaznamenala Puma Biotechnology. Ta posílila o neuvěřitelných 300,3 % díky zprávě, že pokročila ve vývoji léku na rakovinu prsu.

Po lepších výsledcích o 2 % výše zakončila Pepsi o 3,9 % aerolinky Delta Air Lines. Oslabil naopak Boeing, který odepsal 2,3 % i přes to, že firma zvýšila odhad letošního zisku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university