Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy neudržely zisk; vyjímkou jen telekomunikační sektor (+2 %)

Americké trhy neudržely zisk; vyjímkou jen telekomunikační sektor (+2 %)

29.07.2014 22:02

Americké akcie otevřely v zisku, který jim moc dlouho nevydržel. Rozplynul se poté, co EU odsouhlasila další, přísnější, sankce vůči Rusku. Z makrodat se vysoko objevila spotřebitelská důvěra, která se v červenci vyhoupla na 90,9 bodů oproti 85,4 očekávaným. Dnes také začalo dvoudenní jednání FEDu, od kterého si analytici a ekonomové slibují další snížení objemu kvantitativního uvolňování, tentokrát na 25 mld. USD měsíčně. Velkou váhu mají stále výsledky velkých amerických firem, které se klasicky v druhé polovině výsledkové sezóny mírně zhoršují.

V zisku zůstaly velké telekomunikační společnosti AT&T (36,61 USD, 2,69%) a Verizon (52,12 USD, 1,05%). Telekomunikační společnost Windstream Holding se odhodlala k zajímavému kroku. Chtěla by oddělit některé své divize a začít je veřejně obchodovat prostřednictvím trastu. To by pomohlo snížit zadlužení společnosti a také ušetřit na daních. Pokud bude tento krok odsouhlasen regulátory, mohou se v budoucnu takto zachovat také větší americké telekomunikační firmy. Jejich sektor tak dnes rostl o 2,2 %.

V ostatních sektorech již to nebylo zdaleka tak růžové. Zásilková společnost UPS (99,1 USD, -3,47%) ztrácela poté, co snížila výhled pro tento rok. Vykázala totiž zisk na akcii 1,21 USD, přestože se očekávalo 1,25 USD. Znepokojivé výsledky oznámila také společnost Herbalife, jejíž akcie klesly o více, než 10 %. Z velkých společností z indexu DJIA se nevyhnula ztrátě Cisco (25,73 USD, -0,75%) Systems, JPMorgan (58,75 USD, -0,74%) Chase ani Pfizer (29,79 USD, -1,05%). DJIA nakonec klesnul o 0,4 %, shodně jako celý S&P 500.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.03.2026
17:35PODCAST Týdenní výhled: Ropa zdražuje, trhy začínají brát íránskou válku vážně  
17:09Sektorové valuační extrémy - průmyslová renesance, finanční úpadek
15:52Ropa může i po skokovém růstu ceny ještě dál výrazně zdražit
15:05ON-LINE: Ropa nad 100 dolary, Saúdská Arábie už snižuje produkci
15:03Yardeni zvýšil pravděpodobnost tržního kolapsu na 35 procent. Čeká nás turbulentní období  
14:45Zastropování důchodového věku bude stát stovky miliard. Výdaje vyskočí po roce 2030
12:36Trhy se smiřují s drahou ropou po delší dobu. Začátek týdne je výrazně červený  
10:56Optimismus mizí. Trhy naceňují dlouhou válku a stagflaci  
10:53Nezaměstnanost v únoru vzrostla na 5,2 procenta, přibylo volných míst
9:27Ceny ropy kvůli eskalaci války na Blízkém východě stouply nad 100 dolarů
8:56Rozbřesk: Ekonomické dopady íránského konfliktu přinášejí inflační šok a posilují dolar
8:54Írán má nového vůdce. Nahoru vystřelila ropa i evropský plyn, futures hluboko v červeném  
6:09Akciová rotace do staré ekonomiky a k „reálným lidem“
08.03.2026
10:12Víkendář: Je to jen začátek…
07.03.2026
15:28BNP Paribas a Morgan Stanley uvádí zelený dluhopis proti tání ledovců
10:08Víkendář: Umělá superinteligence je tu
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
15:00USA - Prodeje starších domů