Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
O2 CR vyhlásila dnes své výsledky za první pololetí; výnosy meziročně -8,9 %

O2 CR vyhlásila dnes své výsledky za první pololetí; výnosy meziročně -8,9 %

1.8.2014 8:33
Autor: Redakce, Patria Online

Společnost O2 Czech Republic, jeden ze tří tuzemských operátorů, oznámila svoje pololetní výsledky (Zahrnuty jsou také výsledky společností O2 Slovakia s.r.o. a dalších menších dceřiných společností.). Plně srovnatelný provozní zisk OIBDA bez zahrnutí restrukturalizačních nákladů poklesl v prvním pololetí meziročně o 11,6 %, zatímco plně srovnatelná OIBDA marže dosáhla 36,4 %, meziročně o 1,1 procentního bodu méně. Celkový konsolidovaný provozní zisk OIBDA dosáhl výše 7 581 mil. Kč s OIBDA marží ve výši 34,8 %, o 1,2 procentního bodu méně v meziročním srovnání. Ve druhém čtvrtletí 2014 OIBDA marže dosáhla 36,7 %, stejně jako ve druhém čtvrtletí loňského roku, díky pokračujícím aktivitám zaměřeným na efektivní vynakládání provozních nákladů a rostoucí ziskovosti na Slovensku.

1S14_O2CR

Celkové konsolidované provozní výnosy v prvním pololetí 2014 dosáhly 21 773 mil. Kč, meziročně o 8,9 % méně. Bez zahrnutí vlivu nižších mobilních propojovacích poplatků by se provozní výnosy snížily meziročně o 6,1 % (v České republice došlo k poslednímu snížení z úrovně 0,41 Kč na 0,27 Kč za minutu ve třetím čtvrtletí 2013, na Slovensku z 3,18 Euro centů na 1,23 Euro centů za minutu ve třetím čtvrtletí 2013).

Konsolidované investice dosáhly v prvním pololetí 2014 výše 5,546 mld. Kč. Tato suma obsahuje i akviziční náklady spojené s nákupem licencí LTE sítí. Bez těchto nákladů by investice byly na úrovni 1,637 mld. Kč.

Situace na trhu v ČR z pohledu společnosti
O2 CR staví další rozvoj na platformě svých FREE tarifů, které má u své celkové rezidenční sítě zákazníků smluvně podchycené. V segmentu firemních zákazníků svádí boje o svou vedoucí pozici hlavně vycházením vstříc vůči požadavkům zákazníkům a také příslibem být nejinovativnějším lídrem na českém trhu.

Poptávka po mobilních datech stále rostla hlavně díky růstu prodejů chytrých zařízení a zvyšování jejího podílu na českém trhu. Výnosy z datových služeb rostly o 25,6 % v prvním pololetí 2014. Počet zákazníků O2, kteří využívají datové služby v mobilním zařízení stoupl o 37,4 %.

Celkový počet zákazníků společnosti dosáhl výše 5, 06 milionu. Celkový přírůstek mobilních zákazníků se dostal do záporu a společnost ztrácí 42 tisíc zákazníků. Nadále pokračuje trend přesunu zákazníků z režimu předplacených služeb do režimu smluvních služeb. I v tomto pololetí se zvyšoval počet smluvních zákazníků na úkor těch, kteří si služby předplácejí. Dalším faktorem, který zapříčinil rychlejší úbytek klientů s předplacenými službami je přechod k virtuálním operátorům.

Celkové provozní výnosy mobilního segmentu v České republice dosáhly v prvním pololetí 9 447 mil. Kč, meziročně o 15,9 % méně. Hrubé výnosy ze služeb poklesly meziročně o 15,5 % na 8 724 mil. Kč, zejména kvůli konkurenčním tlakům v segmentu firemních zákazníků, které se projevily poklesem útraty, a kvůli snížení mobilních propojovacích poplatků. Bez zahrnutí vlivu snížení mobilních propojovacích poplatků by tyto výnosy poklesly meziročně o 12,6 %.

o2 

Zdroj: TZ O2 CR, Reuters

 


Čtěte více:

O2 a T-Mobile spouští jako první sítě LTE; první bude okres Tábor a Pelhřimov
11.7.2014 13:24
Operátoři O2 a T-Mobile začali se sdílením nejrychlejšího mobilního in...
O2 CR - Prognóza výsledků za 2Q14 (Pokračující pokles v mobilním segmentu částečně kompenzují nákladové úspory)
31.7.2014 18:11
Společnost O2CR zveřejní své výsledky za 2Q14 zítra (1. srpna) před tr...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data