Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Kinder Morgan: restrukturalizace za 70 mld. USD

    Kinder Morgan: restrukturalizace za 70 mld. USD

    11.08.2014 11:27
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americký provozovatel plynovodů a ropovodů Kinder Morgan zjednodušuje firemní strukturu. Společnost oznámila, že za 70 miliard dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) hodlá přesunout pod jednu střechu všechny obchodní součásti, které se dosud obchodovaly samostatně. Transakcí vznikne čtvrtá největší energetické společnost v USA podle tržní hodnoty, napsala dnes agentura AP.

    Konsolidace se týká společností Kinder Morgan Inc., Kinder Morgan Energy Partners, Kinder Morgan Management a El Paso Pipeline Partners. Ty se spojí pod hlavičku Kinder Morgan Inc. a obchodovat se s nimi bude pod jediným burzovním symbolem KMI. Kinder Morgan Inc. v neděli oznámila, že celková kupní cena za tři další firmy je 71 miliard dolarů, a to včetně dluhu ve výši 27 miliard dolarů.

    V pátek v závěru obchodování na amerických akciových trzích byla kombinovaná tržní hodnota všech čtyř společností 92 miliard dolarů. Rodina Kinder Morgan, která v současnosti provozuje mimo jiné na 129.000 kilometrů plynovodů a ropovodů v Severní Americe, by tak byla čtvrtou největší energetickou společností v USA po Exxon Mobil, Chevron a ConocoPhillips, napsala AP.

    Kinder Morgan by zeštíhlením opustila typ obchodní společnosti zvaný Master Limited Partnership (MLP), který sama prosazovala a dál rozvíjela. Jde o veřejně obchodované společnosti, které zhruba odpovídají komanditní společnosti. Požívají přitom zvláštních daňových úlev, z části proto, že velkou část peněžních toků rozdělují mezi investory a partnery, kteří tyto firmy řídí. Díky tomu v posledních letech rostla jejich popularita mezi investory, především těmi, kteří v době mimořádně nízkých úrokových sazeb hledali vysoké výnosy. Pro MLP tak bylo snazší získávat peníze třeba na nákup potrubního vedení nebo budování nových.

    Kinder Morgan Partners MLP ovšem nabobtnala do takových rozměrů, že investoři začali pochybovat, jestli bude schopná nadále růst a zvyšovat částky rozdělované mezi akcionáře. Generální ředitel Richard Kinder v nedělním prohlášení podle AP uvedl, že pro sloučenou společnost bude snazší vstupovat do nových projektů týkajících se potrubního vedení a další infrastruktury způsobem, který posílí firemní zisky.

    Nejnovější dohodu budou ještě muset schválit akcionáři a regulační orgány. Dokončena by měla být ještě v tomto roce. Akcie společnosti v pátek zavřely na hladině 36,12 USD, přičemž 12M cílová cena (agentura Bloomberg) je odhadována na 38,45 USD.

    Zdroj: ČTK, Bloomberg


    Čtěte více:

    Sionismus – hoden zatracení či obdivu?
    08.08.2014 18:00
    Přichází z každého koutu země – investiční bankéři, farmáři, počítačov...
    Velký experiment roku 2013: Porážka keynesiánců i konzervativců, vítězí monetaristé
    11.08.2014 6:30
    V roce 2011 jsme spolu s ekonomem Rameshem Ponnuru v článku pro New Re...
    GlaxoSmithKline - experimentální očkovací látky proti ebole půjdou do klinického testování
    11.08.2014 9:11
    Již brzy by měly začít klinické testy experimentální očkovací látky pr...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta
    14:59CSG si vzala úvěr až na 74 miliard korun na refinancování svých stávajících úvěrů
    13:50Trh čeká tři zvýšení sazeb. Podle Kubíčka je takový scénář přehnaný
    12:46Tesla sice prodala více aut, ale poprvé za dva roky spálila víc peněz, než sama vydělala  
    11:58Na akcie doléhá příliš drahá AI, rostoucí výnosy dluhopisů i výsledky  
    11:00Alphabet poprvé od svého IPO vykazuje záporný cash flow. Akcie i přes famózní výsledky klesají  
    10:38UniCredit ve druhém čtvrtletí klesl zisk o 13 procent
    9:21Rozbřesk: Jak Detroit prohrál s Japonskem a proč by Evropa měla zbystřit
    8:36Výsledky dodaly Alphabet a Tesla, Evropa zahájí spíše negativně  
    8:26Prodej aut v EU v červnu stoupl o 13,6 procenta, dál posílili čínští výrobci
    8:19Muskova automobilka Tesla zvýšila tržby o čtvrtinu, ale zisk jí klesl
    22.07.2026
    22:39Alphabet překonal odhady. Poptávka po AI je enormní, cloud vykázal více než 80procentní růst
    22:01Akcie před výsledky technologických gigantů kolísaly, růst ropy zvýšil obavy z inflace  
    18:10Stát by mohl dát na burzu až 40 procent akcií pražského letiště v roce 2028, řekl Babiš
    18:05A komu tím prospějete?
    16:59Šéf Equinoru: EU zřejmě nesplní cíl pro naplnění zásobníků plynu před zimou
    16:40Prezident Pavel vetoval spornou novelu rozpočtových zákonů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)