Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
1 miliarda lidí stále nemá mobilní telefon; Microsoft proto představuje Nokii 130 pod 25 USD

1 miliarda lidí stále nemá mobilní telefon; Microsoft proto představuje Nokii 130 pod 25 USD

12.08.2014 11:14
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Microsoft představil 25 dolarové telefony pro spotřebitele v Asii a Africe. Je to jasná snaha rozšířit svou přítomnost na rozvíjejících se trzích.

Microsoft v pondělí představil model Nokia 130, která se bude prodávat za 19 euro a společnost Microsoft ji představuje jako "ideální telefon pro uživatele, kteří kupují svůj první mobilní telefon, nebo pro lidi, kteří hledají spolehlivý záložní telefon pro doplnění svého stávajícího smartphonu", uvedla společnost ve svém prohlášení.

Technologický gigant řekl, že očekávaná dostupnost telefonu bude ve třetím čtvrtletí letošního roku na vybraných trzích, včetně Číny, Egypta, Indie, Indonésie, Keni, Nigérie, Pákistánu, Filipín a Vietnamu.

"Protože poptávka v mobilním segmentu low-cost stále roste, Microsoft je i nadále odhodlán dodávat na trh špičkové mobilní inovace v každém cenovém segmentu," píše Jo Harlow, viceprezidentka společnosti Microsoft v prohlášení.

"Odhaduje se, že nejméně 1 miliarda lidí na celém světě stále nemá mobilní telefon, zatímco ve stejném období je rostoucí poptávka po spolehlivých zálohových telefonech v obou vyspělých a rychle rostoucích trzích." Společnost uvedla, že se prodá 300 milionů telefonů s cenou pod 35 dolarů ročně.

Analytik IDC Ramon Lamy řekl, že krok firmy není překvapivý, vzhledem ke strategii společnosti Nokia ve smyslu "námluv uživatelů z rozvíjejících se trhů s levnými zařízeními" s potenciálem později přestoupit na vyšší model s vyšší marží.

Pro Microsoft je to nové území. Nejsme ale úplně slepí v tomto teritoriu. Nokia má bohaté zkušenosti v této oblasti.

Nicméně, Lamy také poznamenal, že Nokia 130 běží na Series 30 operačním systému Nokia, ne Windows Phone. A není jasné, jak tento krok by mohl významně posílit celkovou pozici Microsoftu na mobilním trhu, ve kterém je robustní uživatelská základna operačního systému klíč k stabilnímu rozvoji celého ekosystému. Microsoft čelí tvrdé konkurenci na mobilním trhu od iOS a Google Android, což by ho mělo motivovat k prosazování svého mobilního OS.

"Jaký je vztah Nokia 130 k operačnímu systému Windows phone? To není jasné, "dodal Lamy.

Zdroj: MarketWatch


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.04.2026
9:24Víkendář: Zranitelnost USA by měla vést ke zvyšování odolnosti zbytku světa
18.04.2026
9:48Víkendář: Nejlepší řešení globálních nerovnováh je dobře známé. Proč tedy nepřichází změna?
17.04.2026
22:01Americké trhy na historických maximech také díky dočasnému příměří USD s Íránem  
17:33Roky 2026 – 2028: Návrat ke staré ekonomické rovnováze, ze které by akcie moc nadšené nebyly?
16:48Český státní dluh v prvním čtvrtletí vzrostl o 42,3 mld. Kč na 3,72 bilionu Kč
16:04Írán otevřel Hormuzský průliv pro obchod, podle Trumpa blokáda Íránu trvá
16:00Uber mění strategii: miliardové investice do robotaxi znamenají odklon od gig ekonomiky
14:40Další Muskova sázka na nemožné: Chce ovládnout trh výroby čipů, a to „rychlostí světla“
13:17Akcie Alstomu se propadly o 36 %, firma stáhla výhled a oznámila zpoždění projektů
13:02Perly týdne: Tohle je větší věc, než byl Den osvobození
12:29Uber koupí za 270 milionů eur podíl v německé rozvážkové službě Delivery Hero
11:36Netflix překonal očekávání, ale trh zklamal slabším výhledem a odchodem spoluzakladatele  
11:24Akciové trhy vykazují skromné zisky. Pokračuje rotace do polovodičů, ropa zůstává drahá  
8:50Rozbřesk: Nuda na koruně trvá
8:45Příměří v Libanonu, nervozita kolem modelu Mythos a pád Netflixu  
6:07Eisman k tenzím na private equity a credit a defenzivních pohybech na akciovém trhu
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data