Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy navazují na uplynulý růstový týden, index S&P 500 nad 1970b.

Americké trhy navazují na uplynulý růstový týden, index S&P 500 nad 1970b.

18.08.2014 17:30
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Americké akciové trhy prokazují relativně silnější důvěru, když navazují na růstový minulý týden a posilují v úrovni 0,8%. Především zmírnění vyostřené situace na Ukrajině (jakkoli dočasný stav) obnovuje pozitivnější vnímání akcií jako aktiva. Navíc zprávy o další významné fúzi napomáhají trhům vzhůru.

Řetězce Dollar General a Family Dollar tak rostou o 10 a 5%, když prvně jmenovaná společnost nabídla téměř $10mld. za druhou jmenovanou. Index S&P 500 se pak po úvodním obchodování v pásmu 1965-1968b. posunul nad hladinu 1970b. a porušuje tak pásmo sestupného vývoje, který vrcholil poklesem na hladinu 1900b.



Posiluje se tak další prorůstová indikace s prostorem na růst k úrovním u 1990b. Tento týden pak budou kromě údajů o červencovém CPI (zítra) sledovaný také zápis z posledního zasedání FEDu a v pátek pak vystoupení členů fedu na konferenci v Jackson Hole. Dnes pak byly zveřejněny údaje o důvěře stavitelů pro měsíc srpen a hodnoty překonaly očekávání.


Čtěte více:

Family Dollar – příběh akcií, kterým k růstu stačí vyčkávací mód; za necelý měsíc + 30 %
18.08.2014 16:43
Akcie Family Dollar za srpnový měsíc nepředvedly takřka nic. Stačila v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.04.2026
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  
8:56Rozbřesk: Polská vláda nechce dopustit vyšší ceny benzínu, a tak obětuje rozpočet
6:09Fed nemá tah na inflační bránu, předpovědi cen ropy u 200 dolarů za barel jsou přehnané?
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy
15:33Nebius postaví ve Finsku jedno z největších evropských AI datacenter
15:06Další dvoumiliardová investice Nvidie. Tentokrát si vybrala Marvell Technology
14:52J&T BANKA a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:31Zlato vhodné na nákup, akcie ještě nejsou dost levné?
13:08CSG koupila 49procentní podíl v rakouské firmě HDS
12:53Goldman Sachs: Rekordní shorty otevírají prostor pro prudký odraz akcií, ale rizika se obrací směrem vzhůru  
12:30Inflace v eurozóně vzrostla na 2,5 procenta
11:36ČSÚ potvrdil loňský růst HDP o 2,6 %. Česká ekonomika má za sebou nejrychlejší rok od 2022
11:17Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru  
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v průmyslu