Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sobotka: ČR bude mít připomínky k novým sankcím EU vůči Rusku

Sobotka: ČR bude mít připomínky k novým sankcím EU vůči Rusku

02.09.2014 13:01
Autor: Redakce, Patria.cz

Česká republika bude mít podle premiéra Bohuslava Sobotky připomínky k návrhu nových sankcí Evropské unie vůči Rusku, které se podle něj mají týkat například finančního trhu či zbrojních dodávek. Podrobnosti k možným připomínkám předseda vlády nezveřejnil.

Premiér na dnešní tiskové konferenci ve Šternberku na Olomoucku potvrdil, že česká vláda návrh nový sankcí EU obdržela dnes a o mandátu pro české vyjednavače bude jednat ve středu. Premiér si už na víkendovém summitu EU vyhradil pro Česko právo nesouhlasit s některými opatřeními, pokud by znamenala třeba nepřiměřeně velké hospodářské škody.

Již třetí kolo sankcí zacílených na ruskou ekonomiku je v podání Evropské unie reakcí na poslední vývoj v ukrajinském regionu. Finální podoba unijních sankcí by měla být známa nejpozději do konce tohoto týdne. Některé státy EU (kromě ČR také Slovensko, Maďarsko, Itálie a Rakousko) však svůj souhlas se sankcemi podmiňují analýzou, která by přesně specifikovala dopad sankcí na jednotlivé státy a Rusko.

Ekonomické sankce zatím postoj Ruska k Ukrajině vůbec nezměnily a zůstává otázkou, zdali nové sankce mohou situaci nějak obrátit. Sankce sice dopadají na ruskou ekonomiku, avšak postup prezidenta Putina na Ukrajině zůstává stále stejný.

Zdroje: čtk


Čtěte více:

Rusko čekají nové sankce
02.09.2014 6:00
Řešení ukrajinské krize se včera na společném jednání v Minsku snažili...
Chatování na Facebooku, nebo operace srdce, co je důležitější?
02.09.2014 12:19
Vodafone Group Plc (VOD) a Telefonica SA (TEF) využily technologickou ...

Váš názor
  •  
    02.09.2014 19:41

    Stále stejný zůstával i postoj Brežněva, Černěnka, Andropova... Jediná šance je uzbrojit. Ničemu jinému nerozumí.
    sgt.Mike
Aktuální komentáře
25.01.2026
10:08Víkendář: Tesla stojí na víře ve fyzickou AI, Apple by měl zahýbat se Siri
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m