Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pražská burza by se dnes mohla pohybovat na červené nule stejně jako Evropa v očekávání odpoledních dat

    Pražská burza by se dnes mohla pohybovat na červené nule stejně jako Evropa v očekávání odpoledních dat

    04.09.2014 8:52
    Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

    Pražská burza včera rostla již potřetí v tomto týdnu a počtvrté v řadě, index PX připsal 0,21 %.

    Elektrárenská společnost ČEZ po úterním výrazném proražení rezistence u 620 Kč našla sílu k dalšímu růstu, během včerejší seance přidala 1,1 % a středeční obchodování skončila na denním maximu 630 Kč. Pod tlakem naopak opět byl těžař NWR, jehož akcie klesly o 8,2 % na 2,25 Kč.

    Ze solidního sentimentu napříč evropskými trhy včera finanční sektor v Praze mnoho nevytěžil – Erste bank sice vzrostla o 1,6 % na 546,40 Kč ale Komerční banka klesla o 0,6 % na 4871 Kč a pojišťovací skupina VIG přidala pouze 0,1 % na 1022 Kč.

    Příliš se nevedlo ani defenzivním titulům
    – O2 ztratilo 0,2 % na 295,20 Kč, Philip Morris přidal 0,1 % na 10557 Kč a Pegas Nonwovens odepsal 0,9 % na 633,50 Kč.

    Mediální skupina CETV klesla o 0,4 % na 52 Kč, Pivovary Lobkowicz rostly o 0,5 % na 172,50 Kč a sázková kancelář Fortuna odepsala 1,3 % na 126,70 Kč.

    Pražská burza by dnes zřejmě měla otevírat na červené nule, během dopoledne na trhu zřejmě bude panovat nízká aktivita, když celá Evropa bude vyčkávat na odpolední výstupy ze zasedání ECB a Bank of England. Po slušném růstu z posledních dnů bychom se mohli dočkat výběru zisků u elektrárenské společnosti ČEZ, bankovní domy by se měly pohybovat v blízkosti včerejších závěrečných hodnot.


    Čtěte více:

    275 tisíc. $ = čistá současná hodnota bakalářského vzdělání
    03.09.2014 17:45
    Česká republika je zemí, kde páteř školského systému tvoří veřejné uni...
    Technická analýza ČEZ – čeká nás změna trendu a pokles na nižší hladiny?
    03.09.2014 16:04
    Na dlouhodobém grafu se rýsuje pěkná formace dvojitého vrcholu. Ta by ...
    Michael Bloomberg se vrátí do čela agentury Bloomberg
    04.09.2014 8:43
    Bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg (72) se vrátí do čela glob...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů