Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Práce na černo či platová diskriminace – 4 trendy, které formují americký trh práce

Práce na černo či platová diskriminace – 4 trendy, které formují americký trh práce

05.09.2014 9:24
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Americký trh práce doznal v posledních letech výrazného zlepšení. Neuškodí si proto prohlédnout čtveřici trendů, ať už pozitivních či negativních, která se v jeho vodách zformovala.

1) Na výplatních páskách je více lidí, než kdy dříve v historii Spojených států

Je pravda, že recese znamenala ztrátu velkého množství pracovních míst, zlepšení posledních let však spousty z nich a dokonce mnoho dalších vytvořilo. I proto americké společnosti na výplatních páskách evidují 139 mil. lidí. Ve výsledku pak trh práce registruje výrazný pokles počtu nezaměstnaných na 9 mil. z hodnoty okolo 15 mil. dosažené v roce 2009.

2) Zhruba třetinu pracovní síly tvoří zkrácené úvazky a brigády


Nedávná studie z dílny Freelancers Union došla k závěru, že zhruba 53 mil. zaměstnaneckých poměrů tvoří krátkodobé kontrakty, brigády, zkrácené úvazky či dokonce práce na černo. Právě tyto typy pracovních poměrů jsou často velice oblíbené u mladšího obyvatelstva a předpokládá se, že by podíl „nestandardních“ úvazků mohl do roku 2020 stoupnout na 40 %.

3) Pět milionů lidí ve věku 16-24 let nepracuje, ačkoliv nestuduje


Jeden z těch méně pozitivních trendů. V podstatě říká, že školu ani zaměstnání nemá jeden ze sedmi lidí ve věku 16 - 24 let. Podle výzkumu Social Science Research Council pak existují rasové rozdíly, kdy například ve Filadelfii k práci ani studiu nedochází každý čtvrtý černošský či latinský Američan.

Přesto data amerického statistického úřadu poukazují i na daleko pozitivnější trend v uplatnění mladého obyvatelstva na trhu práce. Nezaměstnanost osob v letech od 16 do 24 let totiž klesla v červenci letošního roku na 13,6 %, což je nejlepší výsledek od recese odstartované finanční krizí.

4) Ženy vydělají jen 82 % toho, co muži

Další z trendů, který lze bezesporu označit za zklamání. Jistě, celkově slabší výdělek žen často souvisí s menším počtem odpracovaných hodin, či dobou strávenou na mateřské dovolené, přesto i nadále klíčovou roli hraje příjmová nerovnost. Pokud budeme věřit závěrům studie Institute for Women's Policy Research, uvidíme, že ženy vydělávají pouze 70 % mužského platu na pozici finančního manažera, 79 % jako softwarový vývojář a 80 % na místě CEO.


Čtěte více:

275 tisíc. $ = čistá současná hodnota bakalářského vzdělání
03.09.2014 17:45
Česká republika je zemí, kde páteř školského systému tvoří veřejné uni...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:45EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.