Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČR: Nezaměstnanost v srpnu zůstala na 7,4 %

    ČR: Nezaměstnanost v srpnu zůstala na 7,4 %

    08.09.2014 9:34
    Autor: Petr Dufek, ČSOB

    Podle očekávání se míra nezaměstnanosti v srpnu nezměnila a setrvala na 7,4 %. Naproti tomu ovšem výrazně přibylo nových pracovních míst, jejichž počet se přiblížil hranici 55 tisíc. Tolik volných míst tu přitom bylo naposledy na začátku roku 2009.

    Situace na trhu práce se v posledním roce postupně zlepšuje a nezaměstnanost je tak už nižší, než byla v předchozím roce. Pozitivní přitom je, že nezaměstnanost klesá ve většině okresů a snižuje se tak i počet uchazečů na jedno volné místo.

    Svižné oživení české ekonomiky pomáhá k tvorbě nových míst a zlepšuje situaci na tuzemském trhu práce. Navíc nezaměstnanost v ČR je jednou z nejnižších v celé Evropě. A situace se postupně zlepšuje i v rámci kategorie mladých lidí do 25-ti let, která je jednou z nejvíce postižených v rámci celé EU.

    Výrazně méně se zatím na úřadech hlásí absolventi. Jejich doba sice přijde už na podzim, nicméně i zde by mohla čísla vyznít přece jen o něco lépe než loni. Situace na českém trhu práce by se tak neměla nijak výrazně měnit ani na podzim.

    Předpokládáme, že ke konci roku bude postupně docházet k mírnému zvyšování nezaměstnanosti v důsledku ukončování sezónních prací a hojně využívaných pracovních úvazků na dobu určitou. V každém případě budou čísla z trhu práce přece jen příznivější než v závěru roku loňského a nezaměstnanost zůstane pod hranicí osmi procent.



    Upozornění:

    Tento článek vytvořila společnost Československá obchodní banka, a.s., Patria Online a.s. nenese odpovědnost za jeho obsah.

    Informace obsažené v tomto dokumentu poskytuje Československá obchodní banka, a. s. (dále jen „ČSOB“) v dobré víře a na základě pramenů, které považuje za správné, důvěryhodné a odpovídající skutečnosti. Přesto ani ČSOB ani žádný z jejích zaměstnanců či zmocněnců nepřebírá žádnou právní odpovědnost ani záruku vůči klientovi za jakoukoliv informaci, která je obsažena v tomto dokumentu, a zároveň ČSOB nečiní žádné prohlášení ohledně přesnosti a úplnosti těchto informací. ČSOB také nepřebírá jakoukoliv odpovědnost za případnou ztrátu nebo škodu, kterou může klient utrpět. ČSOB jako aktivní účastník obchodování na finančních trzích upozorňuje adresáty tohoto dokumentu, že obchoduje s investičními nástroji, ke kterým se vztahují informace obsažené v tomto dokumentu. Bez předchozího souhlasu ČSOB nelze tento dokument ani jeho části kopírovat nebo dále šířit. Tento dokument má pouze informační charakter a jeho text není právně závazný, nepředstavuje nabídku podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), ani veřejnou nabídku podle § 1780 občanského zákoníku.

    Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.

     


    Čtěte více:

    Českému průmyslu se dařilo i v červenci
    08.09.2014 9:20
    Meziročně se výroba v nejsilnějším tuzemském odvětví - průmyslu - zvýš...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data