Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Elon Musk: Cena akcií Tesla je „tak nějak příliš vysoko“

Elon Musk: Cena akcií Tesla je „tak nějak příliš vysoko“

16.09.2014 10:55
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Když Elon Musk mluvil, akciový trh poslouchal. Cena akcie Tesla Motors v pátek 5. září klesla asi o 4 %. Doslova řekl "Myslím, že cena našich akcií je právě teď docela vysoká." v reakci na otázku CNBC na tiskové konferenci v Carson City při uveřejňování dalších detailů o zamýšlené stavbě gigatovárny na baterie v Nevadě. Dále dodal: "Pokud vám záleží na dlouhodobém horizontu, tak si myslím, že je to dobrá cena. Podíváte-li se na krátké období, je to dozajista méně jasné."

Akcie Tesla Motors prudce vystřelily o 90 procent v letošním roce. Od svého startu na burze v roce 2010 za cenu 17 dolarů za akcii stoupla cena o 1400 procent na zhruba 286 dolarů
(maximum před výroky Elona Muska, které akcii poslaly dolů).

Musk znovu zopakoval, že Nevada vyhrála, protože byla schopná nabídnout okamžitou akci a čas je teď pro Teslu klíčový. Peníze, pobídky nebo úlevy hrály tentokrát až druhořadou roli. Tesla potřebuje chrlit masově vyráběné auto na elektrický pohon. Takže čas byl nesmírně důležitý faktor pro rozhodování. Továrna by se měla rozjet naplno v roce 2017, možná na konci 2016.

Tesla Motors včera klesla po oznámení Morgan Stanley, že její akcie se zvedly tak moc, ale hlavně ze špatných důvodů. Akcie elektrické automobilky na to v reakci klesly o více než 9 procent při pondělním odpoledním obchodování, poté co analytici Morgan Stanley vyjádřili obavu, že „neočekávají, že akcie se bude zhodnocovat konstantně v tak jasném trendu jako dosud."

Jedním z hlavních problémů, které analytici poznamenali, je selhání ostatních elektrických vozidel v celém rozvinutém světě, což by mohlo vést průmysl k lobování za "podstatnou revizi" předpisů spojených s kvalitou ovzduší a zpomalit tak tempo vytyčování nových milníků." To by mohlo oslabit Tesly silné stránky.

Analytici Morgan Stanley také napsali, že Tesla může mít potíže udržet krok s čínskou poptávkou, a že případný přechod na vozidla bez řidiče může negovat stávající strategické výhody Tesly.

Přesto analytici vyřkli ortel nad akciemi Tesla, že jejich správné a fér ohodnocení je na hladině 320 dolarů, i když možná směřuje k tomuto cíli příliš rychle.

tesla

Zdroj: CNBC, Reuters, Tesla Motors website

 


Čtěte více:

Tesla a Panasonic uzavřel dohodu o spolupráci na obří megatovárně; Panasonic investuje 5 mld. USD
31.07.2014 12:49
Panasonic Corporation a Tesla Motors, Inc. podepsaly dohodu, která stv...
Tesla rozdrtila očekávání; světová jednička hybridů Toyota vrací úder – odklon od elektřiny
01.08.2014 15:11
Společnost Tesla Motors zveřejnila své výsledky za druhé čtvrtletí rok...
Gigatovárna na baterie bude v Nevadě - Musk shodil
05.09.2014 14:48
Tesla přestala hrát poker a vybrala si Nevadu jako místo pro svou giga...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2025
17:59Měly by akcie vynášet více, než dluhopisy? A klesla relativní atraktivita akcií?
16:54Tomáš Vlk: ISM překvapivě horší, index stáhlo níž vyprazdňování skladů  
16:17Muskův velký návrat?
14:45Trumpova nová cla a vzájemné obviňování, napětí mezi USA a Čínou opět graduje
13:27Týdenní výhled: Trump slibuje vyšší cla, roste napětí ve vztahu s Čínou. Zůstal americký trh práce odolný i v květnu?  
13:25Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur
12:50Vztah USA a Číny se zhoršuje a doléhá na sentiment, ropa však roste  
12:02M2C spustila IPO. Akcie mířící na pražskou burzu lze získat snadno online také přes Patria Finance
11:27Ceny ropy rostou, protože OPEC+ zachoval tempo zvyšování těžby
11:00ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
10:52IATA zhoršila výhled zisku aerolinek na letošní rok kvůli obchodnímu napětí
10:44Dominik Rusinko: Průmysl v květnu znovu zaškobrtnul
9:01Rozbřesk: Koruna sleduje mzdy i inflaci, opozice vítězí v polských prezidentských volbách a zlotý je pod tlakem
8:46Nová Trumpova cla, tentokrát na hliník, vyvolávají nové poklesy trhů  
6:10Cooperman hovoří o drahém trhu, Belski o chytrých drobných investorech
01.06.2025
15:48Cla a chaos – dějství druhé?
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu