Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha by dnes mohla otevřít níže

Praha by dnes mohla otevřít níže

01.10.2014 8:46
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Pražská burza dokázala růst i v druhé obchodní seanci tohoto týdne, když index PX připsal 0,5 %. Další trhy ve středoevropském regionu obchodují také v zeleném – německý DAX získává 0,5 %, polský WIG připisuje také 0,5 %, maďarský BUX získává 0,3 % a pouze rakouský ATX obchoduje níže o 0,4 %.

Elektrárenská společnost ČEZ opět vytvořila nová intradenní mnohaměsíční maxima, když titul během seance rostl až na 671,80 . Prudký dopolední růst ovšem titul neudržel a nakonec úterý končí o 0,2 % níže na ceně 662 . Klesal i těžař NWR, který ztratil 6,3 % na 0,75 .

Finanční sektor obchodoval smíšeně. Komerční banka rostla druhý den v řadě o solidních 2,4 % a úterý tak zakončila na novém historickém maximu 5179 . Hůře si naopak vedla rakouská Erste bank, která nedokázala udržet zisky z úvodu obchodní seance a nakonec klesla o 0,5 % na 491,40 . Další rakouský zástupce, pojišťovací skupina VIG, připsal 0,4 % na 986 .

Defenzivní tituly také obchodovaly smíšeně – Pegas Nonwovens získal 0,3 % na 658 , Philip Morris zůstal beze změny na 10200 a O2 po pěti růstových dnech ztratilo 0,9 % na 313 .

Po pondělním zisku včera 1,2 % na 50 odepsala mediální skupina CETV a ztrácela i sázková kancelář Fortuna, která klesla o 0,9 % na 121,40 .

Tuzemský akciový trh by dnes v souladu s celou Evropou měl zahajovat obchodování níže. Výběr zisků by mohl dolehnout na elektrárenskou společnost ČEZ i na akcie Komerční banky, které mají za poslední dva dny za sebou téměř 5% rally a růst na nová historická maxima. Erste bank by naopak v úvodu seance měla zamířit výše díky výraznému včerejšímu růstu v závěru obchodování ve Vídni.


Čtěte více:

Na Ukrajině se opět střílí, rubl prudce oslabuje
30.09.2014 14:10
Bezpečnostní situace na Ukrajině se zhoršuje, za posledních 24 hodin b...
IPO Watch: Vivint Solar - král Slunce a další 7 titulů
30.09.2014 15:55
Další týden je před námi a znovu se těšíme na nováčky na trzích. Dnes ...
EU si posvítí i na Fiat kvůli úlevě Lucemburska, ta je údajně nelegální
30.09.2014 17:30
Daňová úleva, kterou Lucembursko poskytlo dceřiné společnosti italské ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst