Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lockheed Martin - stoupání do výšin nad očekávání trhu

Lockheed Martin - stoupání do výšin nad očekávání trhu

21.10.2014 13:31, aktualizováno: 21.10. 14:10
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Výrobce letounů a největší kontraktor americké armády Lockheed Martin před malou chvilkou oznámil svoje čtvrtletní výsledky za třetí kvartál tohoto roku. Společnost vykázala zisk na jednu akcii ve výši 2,76 USD při očekávání Wall Street na úrovni 2,72 USD. Tentokrát se tak konalo pozitivní překvapení. Reálný zisk na akcii přidal nad očekávání zhruba 1,4 %. Lockheed tak meziročně vylepšil zisk o sedm procent. Ve srovnání s minulým čtvrtletím dosáhl Lockheed na zhruba stejnou úroveň zisku.

Tržby společnosti byly 11,11 mld. USD při očekávání 11,27 mld. USD. Celoroční tržby společnosti by podle odhadů společnosti mohly být až 45 mld. USD, o trošku nižší číslo očekávala i Wall Street na úrovni 44,77 mld. USD. Čtvrtletní výsledky tak zaostaly za očekáváním o 1,41 %. Proti stejnému období loňského roku si Lockheed vedl o malinko hůře, když loni stejnou dobou měl sílu utržit 11,35 mld. USD. Jedná se tak meziročně o zhoršení o 2 %. Podobně si vedla společnost ve srovnání s 2Q. Prodeje v největší divizi letectví spadly o 2,4 % na 3,54 mld. USD proti 3Q v minulém roce. Důvodem bylo méně prodaných letadel C-130.


Firma dosáhla takových výsledků hlavně díky vyšší produkci nového letounu F-35 a úsporách na penzijních fondech.
Lockheed Martin se poměrně hodně spoléhá na program Pengatonu týkající se právě stíhačky F-35, je to nejdražší zbrojní systém, který americké armáda má. Provoz letounu byl na krátkou dobu zastaven poté, co se objevily problémy s motorem a hlavně požárem v kabině.

V roce 2015 sám Lockheed Martin očekává nižší prodeje než v roce 2014 a to v řádu jednomístného procentního poklesu. Přesto by operativní marže měla zůstat někde na 11,5 až 12 %. Odhady jsou postaveny na očekávaném utrácení americké vlády a její podpoře klíčových programů společnosti.

Lockheed by rád v letošním roce vyplatil dividendu ve výši 5,49 USD. Pokud by to tak skutečně bylo, šlo by o zlepšení o 15 %. Tento kvartál je v plánu managementu vyplatit dividendu 1,33 USD tak jako v uplynulých dvou čtvrtletích. PE společnosti je aktuálně 16,49, PB 12,9 a PCF 1,4.

Společnost včera zavřela na ceně 175,53 USD za jednu akcii. V premarketu (předobchodní části) akcie ztrácí 0,92 % na 173 USD za jednu akcii.

 lockheed

Zdroj: Bloomberg


Čtěte více:

Severská Swedbank zadupala očekávání do země
21.10.2014 10:59
Největší banka a poskytovatel úvěrů působící v baltském regionu dnes r...
Společnost Verizon Communications Inc. - výsledky trpí válkou telekomunikačních titánů v USA
21.10.2014 13:37
Verizon Communications Inc dnes ohlásil své čtvrtletní výsledky – spol...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI
14:09Bank of America a JPMorgan očekávají další rekordní kvartál
12:22Kreditní riziko firem zůstává nízké, trh trestá především vlády  
11:00Akcie Snowflake letí nahoru o více než 30 procent. Firma překonala odhady a dál investuje do AWS
10:42Meta nabídne předplatné pro aplikace Facebook, Instagram a WhatsApp
10:17S mírovou dohodou to opět nevychází, tlak na dluhopisy ani akcie však není velký  
9:33Silné výsledky Salesforce nestačily, investory znepokojil slabší výhled
8:48Colt CZ usiluje o Explosii, VIG potvrzuje celoroční výhled a tržní sentiment tíží eskalace na Blízkém východě  
8:46Rozbřesk: Zvýší ECB v červnu úrokové sazby?
6:09Analytici se předhání v optimismu. Podle Goldmanů letos S&P 500 pokoří 8 000 bodů  
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Prodeje nových domů