Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Yahoo v 3Q14 vydělal na prodeji podílu v Alibaba, akcie + 3,8 %

Yahoo v 3Q14 vydělal na prodeji podílu v Alibaba, akcie + 3,8 %

22.10.2014 10:42
Autor: Michal Putna, Patria Online

Internetový gigant Yahoo zveřejnil včera po zavření trhu na Wall Street své hospodářské výsledky za 3Q14, které byly silně ovlivněny prodejem podílu ve společnosti Alibaba. Investory čísla potěšila, firma zvýšila q/q zisk i tržby a titul během včerejšího obchodování připsal 2,3 % (v poobchodní fázi akcie posílily o dalších 1,5 %). Upravený zisk na akcii (ukazatel EPS) ve výši 0,52 USD překonal o 76 % očekávání trhu nastavené na 0,29 dolaru.

Čisté tržby v 3Q y/y vzrostly o 0,8 % na 1,148 mld. USD. Kvartální zisk vystřelil na 6,77 mld. USD, neboli 6,7 USD/akcie kvůli prodeji podílu ve společnosti Alibaba (Yahoo prodejem akcií Alibaba vydělalo 6,3 mld. dolarů). V 2Q14 přitom činil čistý zisk „pouze“ 270 milionů dolarů a je proto užitečnější podívat se na provozní zisk (EBITDA), který dosáhl částky 198,5 mil. dolarů (2Q14 EBITDA: 176 mil. USD), přičemž EBITDA marže se proti 2Q zlepšila o 1 p.b. na 17,3 % (meziročně se však jedná o pokles o 4,7 p.b.).

Na úrovni tržeb zůstává pro společnost stále klíčovým trhem USA, kde Yahoo generuje 76 % příjmů, dále následují státy APAC se 17 % a region EMEA s 8% podílem. Tržby z vyhledávání na internetu poskočily (již po 11x v řadě) meziročně o 6 % na 450 mil. USD.

Yahoo během 3Q14 nakoupil 8 milionů vlastních akcií za 282 mil. USD za průměrnou cenu 36,67 dolaru. Yahoo se tak zařadil po bok ostatních velkých společností (např. Goldman Sachs, Morgan Stanley), které v 3Q realizovaly akciové odkupy, které částečně stojí za růstem ziků (na akcii) uskutečněných v třetím čtvrtletí.

Akcie Yahoo mají aktuálně ukazatel P/E na úrovni 30,28, tedy pod průměrem sektoru 36,89. Titul se současně obchoduje na 1,09 násobku své účetní hodnoty, což je silně pod průměrem technologického sektoru, který činí 4,01. Podíl akcií Yahoo, které investoři shortují činí sektorově podprůměrných 0,82 % (průměr je aktuálně 8,3 %), což indikuje positivní sentiment obchodníků ohledně tohoto cenného papíru.

Zdroj: Bloomberg


Čtěte více:

Unipetrol vykázal čistý zisk 1,4 mld. Kč
22.10.2014 8:18
Společnost Unipetrol dnes otevřela českou výsledkovou sezónu, když rán...
PKN Orlen v 3Q14 s nižšími tržbami i ziskem
22.10.2014 8:54
Čistý zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen klesl za třetí ...
Euro klesá pod 1,27 před rozhodnutím EK a americkou inflací
22.10.2014 10:08
Pokles eurodolaru se v Asii zadrhl, ale dnes dopoledne se obnovuje. Ku...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.11.2025
17:22Zlato, akcie a důvěra ve finanční aktiva
16:41Dominik Rusinko: Rozpočtové patálie aneb co čekat od nové vlády  
14:46PODCAST Týdenní výhled: O číslech Nvidie, korekci na AI i gigantovi, který jí vzdoruje  
13:13Ranní růst postupně uvadá, evropské akcie obchodují smíšeně  
13:06Sázka Novo Nordisku na Alzheimera nevyšla
11:31Alibaba slaví úspěch. Qwen má za týden přes 10 milionů stažení
10:49Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu zhoršila, uvedl institut Ifo
10:07Rusinko: Česká spotřebitelská důvěra je nejvyšší za šest let
10:02Výsledky experimentálního léku v sekundární prevenci mrtvice posílají akcie Bayeru nahoru o 12 procent
9:43Rozbřesk: Češi hodně spoří, úspory však domácí ekonomice příliš nepomáhají
9:07Nokia zainvestuje 4 miliardy dolarů do AI v USA
9:02Itálie poprvé po 23 letech získává vyšší rating Moody's díky stabilitě a fiskální disciplíně
8:53Moody’s zvedá rating Itálie, BHP vzdává boj o Anglo American a Alibaba boduje s AI aplikací  
8:34Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
23.11.2025
10:06Víkendář: EU propadla regulačnímu šílenství, zanedbává prosté fungování volného trhu
22.11.2025
10:10Víkendář: EU se zabývá příliš mnoha věcmi, to podstatné jí uniká
21.11.2025
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Prodeje nových domů
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo