Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Škoda Auto v cestě za překonáním historických milníků dobývá Čínu

Škoda Auto v cestě za překonáním historických milníků dobývá Čínu

08.12.2014 13:28
Autor: Redakce, Patria.cz

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v listopadu dodala zákazníkům 90 200 vozů, což je meziročně o 10,1 % více. "Byl to nejlepší listopad v dosavadní historii automobilky, silným motorem růstu byl zejména čínský trh. Zde si značka Škoda v listopadu oproti stejnému měsíci loňského roku polepšila o 46,9 procenta," uvedla Škoda. Na nejsilnějším trhu značky vzrostly dodávky zákazníkům na 26 800 vozů. Od začátku roku dodala Škoda svým zákazníkům na čínském trhu 250 600 vozů, více než za kterýkoli celý rok v minulosti.

Automobilka zároveň uvedla, že v letošním roce poprvé vyrobí a prodá více než milion aut. Loni Škoda za celý rok prodala 920 800 vozů.

Podle předsedy představenstva Škody Auto Winfrieda Vahlanda firma získává zákazníky díky novým modelům některých vozů. V polovině listopadu přijde na první evropské trhy nová generace modelu Škoda Fabia, na začátku příštího roku dorazí k prvním prodejcům nová Škoda Fabia Combi.

Mladoboleslavská automobilka v prvních devíti měsících roku zvýšila provozní zisk meziročně o tři čtvrtiny na 651 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 18 miliard . Tržby se zvýšily o 19,3 % na 8,8 miliardy eur (244 miliard Kč). Celosvětově společnost prodala rekordních 774.100 aut, což je o 13 % více než loni. Vedle zvýšení počtu prodaných aut přispělo ke zlepšení výsledku snížení výrobních nákladů a kombinace dalších efektů. Prvních devět měsíců roku 2013 bylo ovlivněno i náběhem výroby nové generace modelu Octavia, který je nejprodávanější řadou.

Zdroj: ČTK, Škoda Auto


Čtěte více:

Škoda Auto zvýšila provozní zisk o 75 % na 18 mld. CZK
30.10.2014 12:20
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v prvních devíti měsících roku...
Zónu Škoda Auto Kvasiny by stát a kraj mohly podpořit 1,3 mld. Kč
03.11.2014 14:40
Stát a Královéhradecký kraj by mohly do dalšího rozvoje zóny Škoda Aut...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.05.2026
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
8:52Direct Financing s.r.o.: Potvrzení o plnění ukazatele LTV
8:49Akcie obracejí do červeného, investoři vybírají zisky  
8:13Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop oznamuje výsledky za první kvartál 2026 a zvažovanou fúzi se 100% dceřinou společností Queens Store s.r.o.
8:10Ocenění dvou nových firem má potenciál pro růst i přilákat nové investory do dluhopisů, říká Martin Novák z ČEZ
6:05Malé datové centrum v každé domácnosti?
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m