Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prodej aut v Německu loni po dvou letech poklesu vzrostl

Prodej aut v Německu loni po dvou letech poklesu vzrostl

05.01.2015 15:35
Autor: Redakce, Patria.cz

Prodej osobních automobilů v Německu se v loňském roce zvýšil o 2,9 procenta na 3,04 milionu vozů. Oznámilo to dnes německé sdružení automobilového průmyslu VDA. Německý trh, který je největší v Evropě, tak loni obnovil růst po dvou letech poklesu.

V prosinci se odbyt automobilů v meziročním srovnání zvýšil o sedm procent na 229.700 vozů po listopadovém poklesu o dvě procenta. K silnému vzestupu dopomohl jeden prodejní den navíc.
V roce 2013 se prodej automobilů v Německu snížil o 4,2 procenta na 2,95 milionu. V roce 2012 německý trh oslabil o 2,9 procenta.

Data z minulého týdne ukázala, že prodej osobních aut se loni zvýšil i ve Francii a ve Španělsku. Ve Francii to bylo o 6,8 procenta, což znamenalo první celoroční nárůst od roku 2009. Španělský automobilový trh loni vykázal prudký nárůst, jemuž pomohl vládní program na podporu nákupů, prodej aut stoupl rovněž v Itálii.

Evropský automobilový trh se loni začal zotavovat ze šestiletého útlumu. Jeho oživování ale ohrožuje slabá důvěra v ekonomiku a geopolitické napětí, zejména ukrajinská krize.

Spotřebitelské ceny v Německu na základě dnešních dat dál stagnují. Předběžná data za prosinec minulého roku ukazují nulovou meziměsíční změnu, stejně jako v listopadu. Meziroční inflace se propadla na 0,2 z předchozích 0,6 procenta.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Německá inflace téměř na nule, nejníž za pět let
05.01.2015 14:07
Spotřebitelské ceny v Německu dál stagnují. Předběžná data za prosinec...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.06.2026
10:42Víkendář: Jak zamezit opakování inflace sedmdesátých let
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data