Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Kapitálové trhy v Asii před zasedáním ECB většinou oslabovaly

Kapitálové trhy v Asii před zasedáním ECB většinou oslabovaly

22.01.2015 8:28
Autor: Pavel Daniel

Asijské akciové trhy před zasedáním Evropské centrální banky (ECB), od kterého se čeká ohlášení stimulačního programu, většinou oslabovaly. Agentura Bloomberg uvedla, že podle dvou zástupců evropských centrálních bank, kteří dokument o stimulačním programu viděli, se počítá s tím, že by ECB do konce roku 2016 odkoupila aktiva ve výši až 1,3 bilionu euro. Objevují se ale i hlasy, že na záchranu eurozóny nemusí stačit ani balíček ve výši 1 bilionu euro.

MSCI Asia Pacific Index ztratil 0,1 procenta na 134,46 bodu. Japonský index Topix odepsal 0,1 procenta na 1 389,43 bodu a index Nikkei 225 posílil o 0,3 procenta na 17 329,02 bodu. Japonský jen vůči Americkému dolaru oslabil o 0,2 procenta na 118,21 jenu za dolar.

Australský index S&P / ASX 200 přidal 1,5 procenta a jihokorejský akciový index Kospi zavřel na červené nule. Novozélandský index NZX 50 přidal 0,2 procenta. Čínský Shanghai Composite index vyskočil o 4,7 procenta a index CSI 300 nevykázal žádné dramatické změny. Index Hang Seng posílil o 0,4 procenta a Hang Seng China Enterprises Index o 0,2 procenta na 12 046,90 bodu.

Březnový kontrakt na ropu WTI se obchodoval za 47,23 dolarů za barel. Objem všech obchodovaných futures na ropu byl podle agentury Bloomberg asi 35 procent pod 100 denním průměrem. Cena ropy Brent oslabila o 0,1 procenta na 49 dolarů za barel.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus
11:10Lednová míra nezaměstnanosti nad pěti procenty. I kvůli flexinovele
10:33Japonské akcie po volebním vítězství Takaičiové vystřelily na rekord
10:20Ambiciózní výhled UniCreditu: růst zisku i výnosů a 50 mld. eur pro akcionáře  
10:08Bitva o Wegovy pilulku pokračuje. Akcie Novo Nordisku po zásahu FDA prudce posilují, zatímco Hims&Hers se propadá
9:00Rozbřesk: Jestřábí vyznění prognózy versus opatrná bankovní rada
8:59Trhy se po technologickém propadu zotavují, ale Amazon zůstává pod tlakem  
6:08Průzkum: Investoři věří akciím víc než dluhopisům. Dolar čeká další pokles, zlato naopak růst
08.02.2026
14:58Z okraje do mainstreamu: Katastrofické dluhopisy nejspíš zažijí další rekordní rok
10:03Víkendář: Nezamýšlené důsledky amerických cel
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m