Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street pokračovala ve spanilé jízdě; Nasdaq nejvýše od roku 2000; ropa se vrátila nad 50 USD

    Wall Street pokračovala ve spanilé jízdě; Nasdaq nejvýše od roku 2000; ropa se vrátila nad 50 USD

    12.02.2015 22:00
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Americké trhy pokračovaly ve svém vítězném tažení z minulého týdne, když index S&P 500 přidal 0,95 %, a tak rozšířil svůj týdenní zisk na 1,5 %. Index Nasdaq Composite přidal téměř procento, a tak zavřel nejvýše od roku 2000. DJIA posílil o 0,6 %, když se zastavil na dohled hranici 18 000 bodů.

    Akciím se dařilo navzdory slabším makrodatům poté, co jednání v Minsku přineslo novou mírovou dohodu mezi Ukrajinou a Ruskem. Maloobchodní tržby v lednu poklesly o 0,8 %, zatímco analytici očekávali pouze 0,4% pokles. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti nečekaně vzrostl na 304 tisíc, když analytický konsensus počítal s růstem na 287 tisíc.

    Technologický gigant Cisco Systems hospodařil ve svém 2Q končícím v lednu se ziskem 0,53 USD/akcii při tržbách 11,9 mld. USD, zatímco analytici v průměru očekávali 0,51 USD/akcii při 11,8 mld. USD. Společnosti Cisco se tak daří těžit z nedávných úspor. Akcie této firmy posílily přibližně o 9 % a zavřely nejvýše od roku 2007.

    Uklidnění na trhy přinesl i návrat ceny ropy nad 50 USD/barel, který znamenal slušné zisky pro celý ropný sektor. Akcie Chevron a Halliburton přidaly přes procento. Čtvrtý růst v řadě si připsaly akcie Apple, které tak vytvořily nové historické maximum těsně nad 126 USD. Akcie svými komentáři podpořil slavný miliardář Carl Icahn, který opět volal po zvýšení objemu odkupu vlastních akcií a uvedl, že podle jeho výpočtů by se cena akcií Apple měla pohybovat kolem 216 USD.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa