Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa druhý den v řadě oslabila, pod tlakem banky

Evropa druhý den v řadě oslabila, pod tlakem banky

03.03.2015 17:42
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy zakončily druhý den v řadě v záporných hodnotách, když dnes indexy oslabily přibližně o procento. Na programu nebyla žádná důležitější data a tak veškerá pozornost míří ke čtvrtečnímu zasedání ECB.

Vlna výprodejů se podepsala především pod výkonem bank, které v průměru oslabily přibližně o dvě procenta. Sledovaná byla Barclays se ztrátou 3,2 %, což je byla reakce na zveřejněné výsledky, kdy banka oznámila vytvoření dodatečných rezerv na soudní spory ve výši 750 mil. GBP. ING pak odepsala 3,5 %, BNP Paribas 3,1 % a například Societe Generale 2,3 %.

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles oslabila o 3,3 % v návaznosti na oznámení, že tržby v únoru rostly pomaleji, než se očekávalo. BMW ztratilo 2,8 % a například Renault 2,6 %.

Dařilo se naopak akciím Vivendi, které zpevnily o 1,4 % poté, co skupina Bollore Group navýšila svůj podíl ve firmě na 8,15 %. Veolia pak naopak umazala 3 % díky zprávě, že Groupama prodala akcie v objemu 485 mil. EUR.

Celoevropský Euro Stoxx 50 oslabil o 1,2 %, britský FTSE 100 0,6 %, francouzský CAC 40 1 % a německý DAX 1,1 %.


Čtěte více:

Best Buy ve 4Q15 - jednorázová dividenda, obnovený buyback program; akcie +2,17 %
03.03.2015 16:13
Best Buy, jeden z největších amerických řetězců s elektronikou ohlásil...
Akcie Herbalife – tvrdý Ponzi oříšek
03.03.2015 17:30
Dnešní akcie je taková světoznámá právní specialita. Výjimečnost spole...
Summary: Best Buy s „podbízivou“ dividendou a na prahu investičního cyklu
03.03.2015 17:07
Evropa:Britská banka Barclays v minulém roce přihlížela meziročnímu po...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data