Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha zahájí týden níže

Praha zahájí týden níže

09.03.2015 8:41
Autor: Redakce, Patria.cz

Vývoj na domácí burze v pátek přinesl v souladu s děním na hlavních akciových trzích růst, který znamenal nakonec uzavření v týdenním celkovém posílení o 1,4%. V popředí zájmu investorů stály především bankovní tituly, které těžily z vývoje evropských bankovních indexů po včerejším zasedání ECB. Naopak nepříliš výrazně se vyvíjely akcie ČEZu, který ale přesto uzavřely týden růstem na 630Kč/a po zveřejněný svých Q výsledků (v úterý).

Evropský index utilit v pátek ztratil 1,5% a stagnace pro akcie ČEZ tak působila spíše příznivě (i díky několika zvýšeným cílovým cenám). Naopak další pád provázel akcie Fortuny, které jsou silně zatíženy obavami z možné změny dividendové politiky. Po dřívějších ztrátách se pak mírným růstem prezentovaly akcie 02 ČR, které tak překonávají negativní šok, který akcionářům „naservíroval“ majoritních vlastník (zpráva o záměru rozdělit společnost).

„Obchodování na tuzemském akciovém trhu by se v úvodu tohoto týdne mělo nést ve znamení mírných ztrát. Akcie ČEZ se zřejmě budou držet v blízkosti úrovně 630 , Erste bank by lehce výše měl pomoci silný páteční vídeňský závěr. Výběru zisků bychom se naopak mohli dočkat u akcií Komerční banky, které v posledních dvou obchodních dnech připsaly téměř 5 %.“ říká Martin Oliva, makléř Patria Finance.


Čtěte více:

A každýmu jsem tady na tý točně říkal: Neber úplatky, nebo se z toho zblázníš
09.03.2015 8:30
Mezi takzvané hříšné, či neetické akcie (HA) bývají nejčastěji zařazov...
Obavy z rychlejšího růstu úrokových sazeb v USA poslaly většinu asijských trhů dolů
09.03.2015 8:28
Asijské akcie začaly nový týden poklesem. Následovaly americké kapitál...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesají o deset procent
13:05Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
9:20Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu