Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha v pátek otevře výše

Praha v pátek otevře výše

13.03.2015 8:47
Autor: Redakce, Patria.cz

Tuzemský akciový trh včera navázal na středeční růst, když index PX ve čtvrtek rostl o 0,7 %.
Elektrárenská společnost ČEZ opět testovala podporu u 610 , odrazila od úrovně 609 a nakonec obchodní seanci zakončila o 0,3 % výše na ceně 614 .

Finanční sektor také obchodoval v zeleném – Erste bank přidala kosmetických 0,02 % na 630 , Komerční banka rostla o 1,1 % na 5429 s denním minimem až na 5320 a VIG získal 0,6 % na 1114 .

O2 navázalo na včerejší růst a přidalo dalších 2,2 % na 198,40 a dařilo se i Tabáku se ziskem 1,6 % na 11240 . V ideální kondici naopak nebyl Pegas, který odepsal 2,1 % na 684,70 .

CETV připsalo 0,8 % na 67 a na zveřejněné výsledky reagovala velmi solidním 7% růstem na 80 likérka Stock.

Tuzemský akciový trh by poslední obchodní seanci tohoto týdne měl zahajovat v zeleném teritoriu. ČEZ včera již potřetí udržel support u 610 a dnes by mohl při pozitivním sentimentu atakovat úroveň 620 , chuť k růstu by si po včerejším závěru měla udržet i Komerční banka. Erste bank by měla otevírat v blízkosti včerejších závěrečných hodnot, říká makléř Patria Finance Martin Oliva.


Čtěte více:

Krátkodobé tipy - platební budoucnost i sázka na cestu do oblak!
12.03.2015 17:00
Ve včerejším článku jsme klientům znovupředstavili produkt analytické...
Wall Street dnes v rytmu „špatná zpráva= dobrá zpráva“
12.03.2015 21:19
Americké akciové indexy se dnes zotavovaly po dvoudenním propadu. Horš...
Konec týdne přinesl na většinu asijských akciových trhů zisky
13.03.2015 8:16
Závěr týdne přinesl většině asijských akciových trhů zisky. Region nás...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data