Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Výhledová konsolidace na eurodolaru i přes řecké problémy

Technická analýza - Výhledová konsolidace na eurodolaru i přes řecké problémy

20.03.2015 9:18
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,0732 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 50. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje down-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Široce rozestoupené technické úrovně mohou měnovému páru dnes dovolit v konsolidaci pod denním pivotem na 1,0732 EURUSD.
Alternativní scénář: SHORT pozice. Pokud dolar najde dostatek sil přetlačit evropskou měnu i bez makrodat, může se posunout blíže k S1 při 1,0543 EURUSD

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 1,54, celkem 39 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:


R2 - 1,1039
R1 - 1,0850
Pivot - 1,0732
S1 - 1,0543
S2 - 1,0425

forex

Komentář: Přestože se situace na balkánském poloostrově ohledně řecké spolupráce stále nevyjasňuje, euro jakoby tyto zprávy ignorovalo. Během včerejšího obchodního dne dolar sice korigoval ztráty způsobené středeční tiskovou konferencí Fedu, avšak ve svém směřování jižním směrem nepokračuje. Naopak se měnový pár zastavil o technickou úroveň 1,0600 EURUSD a euro nabírá mírně na síle.

Tabulka trendů

tab

Pozn.: Dlouhodobý trend - v řádech měsíců, střednědobý trend - v řádech týdnů, krátkodobý trend - v řádech dnů.





Čtěte více:

Rozbřesk - Strach z Grexitu se vrací na scénu - EU vidí kapitálové kontroly jako možné…
20.03.2015 9:10
Řekové by si podle Angely Merkelové neměli sáhnout na další peníze, do...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
13:24Šok v Německu: Merz se napoprvé nestal kancléřem. Konzervativci jej navrhnou i ve druhém kole
13:12Bloomberg: Merz utrpěl šokující porážku. Nezískal potřebné množství hlasů ke zvolení kancléřem
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. Brněnský soud vyhověl EDF
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích
17:32Firmy se cel nebojí? Průzkumy ISM za duben nedopadly špatně  
16:38Burza v USA otevírá v červeném. V Evropě roste DAX a z titulů Erste po oznámení akvizice  
14:53Obchodní chaos. Trumpovo eso v rukávu, Powellova noční můra
13:07Týdenní výhled: Fed sazby nezmění, ČNB nejspíš ano. Z našich tipů reportují AMD, PLTR, UBER nebo MELI  
12:32Evropské akcie začínají týden smíšeně. Zlato se opět zvedá  
11:50ČEB, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 4. května 2025
11:39Legendární investor Warren Buffett míří do penze. Nahradí ho Greg Abel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y