Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Recap - digitální tiskárny tkanin firmy Kornit zastínily GoDaddy

IPO Recap - digitální tiskárny tkanin firmy Kornit zastínily GoDaddy

07.04.2015 15:24
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Ve 14. týdnu šly na burzu pouze dvě firmy, o to jsou ovšem zajímavější. Kornit Digital vyhrál závod o vyšší výkon, zato GoDaddy je firma jejíž pověst ji předchází.

Kornit Digital Ltd (KRNT US) je izraelská společnost zabývající se technologií tisku na textílie různých typů. Firma byla založena už v roce 2002 a využívá při své práci svojí vlastní technologii NeoPigmentTM. Ta poskytuje kompletní technologii tvorby předlohy až po samotný tisk tzn. komplexní řešení od A až do Z.

Firma disponuje také vysokorychlostními DTG tiskárnami, které využívají pokroku společnosti v in-door vývoji chemických látek. Jedná se o řešení, které nabízí první přímý tisk na textílii v průmyslové rychlosti a škále objemu, které je technologie schopná zpracovat. Firma tedy dokáže nabídnout všeobjímající řešení od menších zákazníků po průmyslové koncerny.

Hlavní technologickou inovaci v podobě tiskárny Kornit Paradigm II si můžete prohlédnout na videu níže.




ipo_recap7_4

To na co se čekalo dlouhých devět let se minulý týden stalo skutečností - GoDaddy (GDDY US) vstoupil na burzu. Částečně jsme si jej představili již minulý týden - jedná se o největšího registrátora domén s rekordním objemem domén pod správnou s poměrně rozsáhlou nabídkou komplementárních služeb. Wall Street má rád mladé firmy plné energie. Ale GoDaddy je poněkud staršího data, inu uvidíme jak si investoři s postarší firmou, která sedí v konkurenčním byznyse poradí.

Akcie se začala ihned na startu obchodovat za 26,61 USD tedy mnohem výše než byla původní nabídková cena. Vzápětí na to atakovala denní maximum 26,8 USD, aby se pak pro zbytek dne vývoj uklidnil a akcie uzavřela obchodní den na 26,15 USD. Další den přišel rychlý upside, kdy jsme akcii mohli vidět i nad 27 USD. Tyto úrovně postupně akcie ztrácela až se z toho vyklubal delší sestupný trend se včerejším dnem na 25,35 USD. Akcie včerejší den zavřela na 25,64 USD.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data