Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Díky akciím v Hong Kongu většina asijských trhů prodloužila ziskové období

Díky akciím v Hong Kongu většina asijských trhů prodloužila ziskové období

10.04.2015 8:01
Autor: Pavel Daniel

Díky posílení akcií v Hong Kongu, které se tak přiblížily svým sedmiletým maximům, jede většina asijských akciových trhů už druhý týden na ziskové vlně. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific uzavřel týden ziskem 2,7 procenta. Podle analytiků výsledku nejvíce pomohl výkon indexu Hang Seng, který zaznamenal sedmou ziskovou seanci po sobě. Cena ropy West Texas Intermediate klesla o 0,1 procenta na 50,73 dolaru za barel a cena ropy Brent vzrostla o 0,4 procenta na 56,78 dolaru za barel.

Japonský index Nikkei 225 uzavřel týden poklesem o 0,1 procenta poté, co překročil hodnotu 20 000 bodů poprvé od roku 2000. Index Topix ztratil 0,3 procenta na 1 592,48 bodu. Japonský jen se obchodoval vůči Americkému dolaru za 120,54 jenu za dolar. Australský index S&P / ASX 200 vzrostl o 0,4 procenta a Australský dolar vůči Americkému dolaru se na konci týdne vyšplhal na 77,18 AUD/USD, což je týdenní posílení o 1,1 %. Podle agentury Blooomberg je tak AUD vedle Brazilského realu v tomto týdnu druhou měnou z 16 hlavních světových měn, které dokázaly vůči Americkému dolaru posílit.

Jihokorejský akciový index Kospi přidal 1,2 procenta a zakončil týden na nejvyšší hodnotě od srpna 2014. Novozélandský index NZX 50 se změnil jen málo. Čínský Shanghai Composite Index během páteční seance vyšplhal zpět nad hodnotu 4 000 bodů. Index zaznamenal nárůst o 1,6 procenta na 4 021,03 bodu a za týden tak připsal celkově 4,1 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises připsal 0,4 procenta a za týden zaznamenal zisk ve výši 9 procent, což je nejvíce od prosince 2011. Hang Seng Index přidal 0,2 procenta a týden zakončil ziskem 6,8 procenta. CSI 300 Index přidal 1,4 procenta.


Čtěte více:

Zhodnocení investičních doporučení Patria pro 1Q15
09.04.2015 17:00
Pro rok 2015 jsme doporučovali investovat do akcií v západní Evropě a ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC