Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Pátek Praha zahájí níže

    Pátek Praha zahájí níže

    17.04.2015 8:46
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Pražská burza přerušila dvoudenní pokles, když index PX přidal 0,57 %. Hlavním faktorem nejistoty, který ovládal trhy bylo a je Řecko, když agentura S&P před dvěma dny dále zhoršila úvěrový rating této jihoevropské země, a ponechala negativní výhled. Řecko navíc podle posledních zpráv nevylučuje, že uspořádá referendum ohledně setrvání v EMU.

    Akcie ČEZ rostly šestým dnem v řadě a díky 0,4% růstu zavřely na 658 , což představuje nejvyšší zavírací cenu od konce září 2014. Cena elektřiny si připsala nejvyšší růst za poslední tři týdny, když kontrakt na dodávku v příštím roce posílil na německé burze o 0,44 % na 32,05 EUR/MWh. V odrazu od svých téměř dvouletých minim nedokázaly pokračovat akcie Fortuny, které zavřely beze změny na 98,5 .

    Po nejistém úvodu se nakonec solidně rozběhly akcie Komerční banky, které dále mazaly ztráty po nedávném propadu, který následoval po vypršení nároku na dividendu. Pražskou burzu táhly i akcie rakouské pojišťovny VIG, které po nedávném propadu v úvodu týdne přidaly 1,5 %. Akcie Erste Bank šly opačným směrem, když následovaly dolů celý západoevropský bankovní sektor.

    „Pražská burza by poslední obchodní seanci tohoto týdne měla zahájit společně s ostatními evropskými trhy v červeném teritoriu. Po včerejším prudkém růstu v závěrečné aukci by měl níže zamířit ČEZ, vídeňský závěr pošle dolů akcie Erste bank. Dvoudenní rally a psychologická úroveň 5400 zřejmě přispějí alespoň ke drobné korekci na akciích Komerční banky.“ říká Martin Oliva, makléř Patria Finance.


    Čtěte více:

    Asijské akcie na konci týden většinou oslabovaly, výjimkou byla Čína
    17.04.2015 8:07
    Konec třetího dubnového týdne roku 2015 znamenal pro většinu asijských...
    Schlumberger zruší 11.000 míst kvůli levnější ropě
    17.04.2015 8:41
    Společnost Schlumberger, největší světový poskytovatel služeb v ropném...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data