Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Obavy o růst ekonomiky USA udržely většinu asijských akciových trhů ve ztrátě

Obavy o růst ekonomiky USA udržely většinu asijských akciových trhů ve ztrátě

14.05.2015 8:13
Autor: Pavel Daniel

Obavy o růst největší ekonomiky světa, podpořené očekáváním slabšího výkonu maloobchodních tržeb v USA způsobily to, že většina asijských akciových trhů setrvala v poklesu. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific klesl o 0,1 procenta na 152,45 bodu. Jihokorejský akciový index Kospi ztratil 0,1 procenta, australský S&P / ASX 200 Index ztratil 0,6 procenta a novozélandský index NZX 50 klesl o 0,2 procenta. Makroekonomické statistiky ukázaly, že i v dubnu, druhý měsíc po sobě, zpomalil na Novém Zélandu růst výroby a růst maloobchodních tržeb za 1. čtvrtletí 2015 byl meziročně vyšší o 2,7 procenta a překonal odhady ekonomů.

Japonský index Topix odepsal 0,6 procenta na 1 594,45 bodu, index Nikkei 225 ztratil 0,7 procenta na 19 627,27 bodu. Japonský jen se vůči Americkému dolaru obchodoval okolo hodnoty 119,19 jenu za dolar. Čínský Shanghai Composite Index odepsal 0,1 procenta na 4 371,68 bodu. Index CSI 300 oslabil o 0,3 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises ubral 0,5 procenta, index Hang Seng připsal 0,1 procenta. Podle názorů analytiků, které citovala agentura Bloomberg, zůstává výhled na čínský akciový trh
býčí. Podle mínění expertů má Čína v dlouhodobém časovém horizontu stále prostor pro snížení úrokových sazeb i povinných minimálních rezerv pro případ, že by se vývoj ekonomiky dále zhoršoval.

Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange klesla o 0,58 % na 60,15 dolaru za barel. Na trhu Intercontinental Exchange (ICE) se cena ropy Brent snížila o 0,23 % na 67,22 dolaru za barel. Agentura EIA ve své zprávě o týdenních zásobách ropy v USA uvedla, že zásoby ropy za minulý týden klesly o 2,2 milionů barelů na 484,8 mil. barelů.


Čtěte více:

Evropa uzavírala po datech z USA a eurozóny níže
13.05.2015 18:28
Evropské akcie ve středu ztratily prvotní zisky a uzavřely níže v reak...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst