Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Technická analýza - dolar včerejší data zužitkoval pouze dočasně, dnes se zřejmě dočkáme konsolidace

    Technická analýza - dolar včerejší data zužitkoval pouze dočasně, dnes se zřejmě dočkáme konsolidace

    27.05.2015 9:20
    Autor: Martin Novotný, Patria Finance

    EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,0909 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 56. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.

    Preferovaný scénář: Konsolidace. Bez makrodat se trh zřejmě posune do strany mezi hodnoty dnešního pivotu a první rezistence (1,0909 - 1,0954 EURUSD).
    Alternativní scénář: LONG pozice. Dolaru se během posledních několika seancí daří, euro by mohlo přerušit jeho úspěšnou sérii útokem zpět na 1,1000 EURUSD.

    Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,44, celkem 41 % obchodníků se nachází v long pozici.

    Klíčové technické úrovně:

    R2 - 1,1028
    R1 - 1,0954
    Pivot - 1,0909
    S1 - 1,0835
    S2 - 1,0790

    p27_5

    Komentář: Data z USA se včera dostavila v lepší, než očekávané kondici. Tento úspěch však dolar dlouho neoslavil, jelikož se po včerejším posílení dnes pohybuje zpět na úrovni, ze které včera před odpoledním durables útočil (přibližně dnešní denní pivot). Dnes na programu důležitá makrodata nejsou, a tak může eurodolar konsolidovat při současných hladinách a vyčkávat na zprávy z Řecka.

    Aktualita: Využijte bezplatného webináře, který se uskuteční příští týden 2. června 2015 na téma Indikátory technické analýzy. Přihlásit se můžete zde.

    Tabulka trendů

    tab 

    Pozn.: Dlouhodobý trend - v řádech měsíců, střednědobý trend - v řádech týdnů, krátkodobý trend - v řádech dnů.


    Čtěte více:

    Asijské trhy se obchodují smíšeně
    27.05.2015 8:39
    Hlavní japonský index Nikkei 225 sice připsal pouze mírné zisky, přes...
    Praha by si měla po včerejším výplachu oddechnout; O2 obchoduje naposledy před dvoudenní přestávkou
    27.05.2015 8:55
    Pražská burza byla včera zbarvena do ruda, index PX odepsal 1,4 % a z...
    Rozbřesk - Strýček Sam si vyšlápl na fotbalové Ivánky ve FIFA, aneb o peníze jde až v první řadě
    27.05.2015 9:10
    Mezinárodní fotbalová federace FIFA a všichni ti vykutálení fotbaloví ...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data