Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Praha zahájí pátek výše

    Praha zahájí pátek výše

    29.05.2015 8:49
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Pražská burza včera pro změnu předvedla skoro půl procentní zářez do středečních zisků, když index PX odepsal -0,45 %.

    Včera na tuzemském trhu bylo obchodování bez telekomunikační firmy O2 CR. Titul se nebude obchodovat ani dnes, s normálním obchodování se začne znovu v pondělí stejně tak jako s oddělenou společností CETIN na „Free Marketu“.

    Světlou výjimkou, která přidala ve včerejším obchodování z finančního sektoru, byla Komerční banka, pohodlně přidala na solidním objemu 1,9 % na 5372 , Erste bank ztratila 2,16 % na 720 a pojišťovna VIG ztratil 0,48 % na 965 .

    Nedařilo se také elektrárenské společnosti ČEZ, která odepsala 1,17 % na 632,50 .

    Defenzivní tituly si vedly smíšeně – výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens po lepších než očekávaných výsledcích přidal 2,33 % na 790 a tak jasně dominoval domácímu trhu a Tabák naopak ztratil 0,1 % na 10859 .

    Mediální skupina CETV klesla o 2,5 % na 60,55 a patřil jí titul „propadák dne“, sázková kancelář Fortuna klesla o kosmetických 0,05 % na 94,65 a likérka Stock odepsala co ve středu získala - tedy 1,18 %.

    „Obchodování na tuzemském akciovém trhu by se mělo v úvodu poslední obchodní seance tohoto týdne nést v pozitivním duchu. ČEZ by měl opět nalézt podporu mírně nad úrovní 630 , Komerční banka by mohla opět atakovat 5400 . Erste bank pomůže vzhůru solidní čtvrteční závěr ve Vídni. I dnes se v Praze obchoduje bez O2, s emisí se znovu začne obchodovat od pondělí 1. června.“ říká Martin Oliva, makléř Patria Finance.


    Čtěte více:

    Akcie pro masotariány: Tyson Foods
    28.05.2015 17:45
    Podle Goldman Sachs měly akcie společnosti Tyson Foods v dubnu více ne...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    30.08.2026
    8:40Víkendář: Nezamýšlené důsledky nových technologií
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data