Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Malaysia Airlines

Malaysia Airlines "technicky" zbankrotovaly

01.06.2015 15:21
Autor: Redakce, Patria.cz

Letecká společnost Malaysia Airlines oznámila, že "technicky zbankrotovala". Firmu postihly loni dvě katastrofy - v březnu se její letadlo s 239 lidmi na palubě ztratilo cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, o čtyři měsíce později byl další její letoun s 298 pasažéry a členy posádky sestřelen nad Ukrajinou.

Bankrot dnes vyhlásil nový šéf firmy Christoph Mueller, který byl jmenován v květnu. Mueller uvedl, že společnost propustí 6000 z celkových 20.000 svých zaměstnanců. Zbývajícím 14.000 zaměstnancům byla nabídnuta místa v nové společnosti, která přebírá dědictví Malaysia Airlines, napsala agentura AP. Zmíněné změny se podle AP nijak nedotknou letů Malaysia Airlines.

"Technicky jsme zbankrotovali. Úpadek začal dlouho před tragickými událostmi z roku 2014," řekl na dnešní tiskové konferenci Mueller, podle něhož se ale firma znovu může stát přední leteckou společností v oblasti jihovýchodní Asie. Kromě velkého propouštění zaměstnanců se společnost rovněž nyní snaží prodat své dva obří letouny Airbus A380.

V současnosti firma funguje díky finančním dotacím malajsijské vlády, uvedla agentura AP. Letadlo, které zmizelo loni v březnu, se doposud nenašlo, ačkoli ho pátrací týmy hledají na dně oceánu již více než rok. Nejasnosti panují také kolem případu letu MH17, který se zřítil na Ukrajině. Z jeho sestřelení se navzájem obviňují ukrajinská armáda na jedné straně a proruští separatisté a Rusko na straně druhé.

Zdroj: AP, ČTK


Čtěte více:

Dlouhodobé investiční příležitosti (DIP) - doběla rozžhavený sektor IT!
18.05.2015 13:00
V další iteraci Dlouhodobých investičních příležitostí (DIP) přichází ...
Tankery varují ropné býky
01.06.2015 14:15
Ropa se už čtvrtým měsícem zvedá z nejhlubšího cenového propadu za pos...
Německá inflace v květnu zrychluje a ukazuje směr evropským číslům
01.06.2015 14:22
Index cen spotřebitelů se v Německu za květen zvýšil 0,1 procenta. Mez...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y