Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Nevýrazný víkend a dnešek bez významných dat budou zřejmě příčinou dnešní konsolidace

Technická analýza - Nevýrazný víkend a dnešek bez významných dat budou zřejmě příčinou dnešní konsolidace

08.06.2015 9:15
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1144 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 51. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje down i up-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Bez makrodat a bez významné technické úrovně bude eurodolar zřejmě konsolidovat při pivotu u 1,1144 EURUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. Středně silný support při 1,1100 EURUSD může poslat eurodolar výše a smazat tak pátečný body dolaru.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -2,11, celkem 32 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,1375
R1 - 1,1241
Pivot - 1,1144
S1 - 1,1010
S2 - 1,0914

forex

Komentář: Přes víkend jsme se významných zpráv z Řecka nedočkali a eurodolar tak neměl výrazný motiv otevřít větším pohybem. Obchodování se zřejmě při úrovni denního pivotu ponese i nadále, jelikož dnes nejsou na programu dne žádná významná makrodata z žádné strany Atlantiku. V zaměřovači tak bude zejména (geo)politika a sledování dalšího vývoje ohledně zadlužené balkánské země.


Čtěte více:

PPF představila nabídkové ceny na odkup akcií O2 a CETIN!
08.06.2015 8:26
Skupina PPF nabídne v rámci dobrovolného veřejného návrhu všem akcioná...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y