Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asijské akcie otočily trend: Po třech ztrátových dnech přišlo posilování

Asijské akcie otočily trend: Po třech ztrátových dnech přišlo posilování

17.06.2015 8:06
Autor: Pavel Daniel

Po třech ztrátových seancích asijské akcie uprostřed třetího červnového týdne roku 2015 posílily. Může za to růst amerických akcií, které před zasedáním FEDu posilovaly. Investoři čekají na rozhodnutí FED o případných změnách americké měnové politiky. MSCI Asia Pacific Index připsal 0,2 procenta na hodnotu 146,63 bodu. Jihokorejský akciový index Kospi vzrostl o 0,2 procenta, australský S&P / ASX 200 Index připsal 0,3 procenta a novozélandský index NZX 50 ztratil 0,1 procenta.

Agentura Blomberg uvedla, že spekulace investorů počítají s možným scénářem odložení navýšení amerických úrokových sazeb. A to proto, že z amerického trhu nepřicházejí příznivá makroekonomická data, navíc se zablokovala jednání o vyřešení řeckého zadlužení. Řecký premiér Alexis Tsipras obvinil Mezinárodní měnový fond z "trestní" odpovědnosti za situaci zadluženého národa.

Čínský Shanghai Composite Index klesl o 1,3 procenta na 4 823,98 bodu a zvýšil ztrátu po dvou obchodních dnech na 5,4 procenta. Index CSI 300 klesl o 1,2 procenta. Hongkongský Hang Seng China Enterprises Index posílil o 0,3 procenta a Hang Seng Index vzrostl o 0,4 procenta. Podle ankety agentury Bloomberg roste počet analytiků, kteří předpovídají čínskému akciovému trhu prasknutí bubliny. Japonský index Topix odepsal 0,4 procenta na 1 632,57 bodu, index Nikkei 225 ztratil 0,5 procenta na 20 161,26 bodu.

Data o amerických zásobách benzínu a ropy způsobila stagnaci cen ropy na trzích. American Petroleum Institute ohlásil, že zásoby benzínu a ropy spadly za minulý týden 2,9 milionů barelů. Analytici dodávají, že agentura EIA minulý týden uvedla, že statistiky o zásobách ropy v USA klesají už šestý týden za sebou. Cena ropy West Texas Intermediate na trhu New York Mercantile Exchange vzrostla o 0,01 % na 60,45 dolaru za barel. Cena ropy Brent na trhu Intercontinental Exchange (ICE) klesla o 0,37 % na 63,71 dolaru za barel.


Čtěte více:

Tsipras zopakoval zjevnou rovnici: žádná dohoda = žádná splátka MMF
16.06.2015 16:18
Řecký premiér Alexis Tsipras dal dnes najevo, že pokud se Řecku nepoda...
Bernanke: Byla by lepší utažená monetární politika a nižší ceny aktiv?
16.06.2015 17:25
Bernanke: Byla by lepší utažená monetární politika a nižší ceny aktiv?...
Trhy setřásají řeckou zátěž, euro však odpoledne ztrácí
16.06.2015 17:15
Řecké téma zůstává na titulních stránkách, na tom se nic nemění. Co se...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ
13:03SK Hynix prudce zvýšila zisk díky pamětím pro AI. Trh ale váhá, jak dlouho boom vydrží  
12:19Akcie ServiceNow po výsledcích prudce oslabily, firemní zakázky se kvůli válce na Blízkém východě zpozdily
11:57Evropě se nedaří navázat na americký růst. Podceňuje trh íránský problém?  
11:13Tesla nad odhady trhu, investory však znepokojují rostoucí kapitálové výdaje  
10:58Nokia překvapila silným ziskem, boduje díky AI a sázce na restrukturalizaci
10:34Prodej aut v EU v březnu vzrostl o 12,5 procenta, daří se BYD i Tesle
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university