Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street si dnes prošla výrazným propadem

Wall Street si dnes prošla výrazným propadem

08.07.2015 22:02
Autor: Lukáš Brodníček, Patria Finance

Americké akciové indexy výrazně ztrácely kvůli obavám, že splasknutí bubliny na čínském akciovém trhu ohrozí růst americké ekonomiky. Riziko na finančních trzích celkově roste kvůli vypjaté situaci v Řecku. V zámoří rovněž došlo z technických důvodů skoro po celý den k pozastavení obchodování na NYSE. Z dnes zveřejněného zápisu z červnového zasedání Fedu vyplývá, že americká ekonomika postupně směřuje k zvýšení sazeb, ale členi FOMC chtějí vidět další znaky oživení.

Index S&P v průběhu obchodní seance navyšoval ztráty a zakončil 1,60 % v mínusu, Dow Jones odepsal 1,50 % a Nasdaq Composite 1,80 %. Nejvíce ztrácely tituly ze sektoru materiálů, telekomunikací a energií. Index strachu VIX se dnes dostal k 20 b. Po uzavření trhu zahajuje výsledkovou sezónu tradičně Alcoa, jejíž akcie dnes ztratily téměř 6 %.

Ropa WTI pokračovala v poklesu a aktuálně se obchoduje na 51,80 USD za barel. Euro posiluje vůči dolaru o 0,55 % na úroveň 1,107.


Váš názor
  • Jaký propad ?
    09.07.2015 12:01

    Takových pull backs bylo je a bude, jen aby se zase odrazili výše. Kdo zažil opravdové propady o vice než 800 bodů za den a zastavení obchodování na NYSE v poledne se může nad takovém "propadu" jen usmívat. Kdo se ale moc neusmívá je Putin nad pádem cen ropy nazpět k USD 50.-
    ..
Aktuální komentáře
23.06.2026
11:23Vzniká ČEZ Energy. Prodej až 49% podílu může financovat odkup minorit
10:51Korekce na techu zrychlila v Koreji a pokračuje dál na západních trzích  
10:49Aktivita v eurozóně dál klesá, tempo se ale zmírňuje
9:23Rozbřesk: Maestro Greenspan položil základ nezávislého centrálního bankovnictví
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba