Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Alcoa, PepsiCo, Procter & Gamble, MasterCard

Summary: Alcoa, PepsiCo, Procter & Gamble, MasterCard

09.07.2015 17:03
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

USA:

Včera po trhu odstartovala americká výsledková sezóna, jejíž výkop obstaral hliníkář Alcoa (DIP) – komentář výsledkům ZDE.

Výrobce nápojů PepsiCo dnes před trhem představil výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí letošního roku. Tržby meziročně klesly o 6 % na 15,9 mld. USD, přesto lehce předčily odhady nastavené na 15,8 mld. USD. Pokud bychom abstrahovali od měnových vlivů (posílení dolaru představuje pro americkou korporaci relativní pokles zisků ze zahraničí), dospěli bychom k růstu tržeb o 5,1 %. Společnost se může taktéž pochlubit růstem svých marží, což je dáno především pokračující implementací úsporných programů. V jeho rámci má být letos ušetřena zhruba miliarda dolarů z celkově naplánované částky pěti miliard dolarů (plán má být dokončen v roce 2019). Jádrový zisk PepsiCo ve druhém čtvrtletí na úrovni 1,32 USD překonal konsensuální očekávání (1,24 USD). Lepšímu výsledku bránily vyšší marketingové náklady na vybraných trzích. Společnost s ohledem na dnešní čísla zvýšila odhad růstu jádrového zisku na akcii o jeden procentní bod na 8 %. Akcie po prvotním růstu zisky odevzdávají.

Procter & Gamble souhlasil s prodejem divize péče o krásu společnosti Coty. Cena transakce vyšplhá na 12,5 mld. USD. P&G nejprve divizi oddělí, Coty jí následně spojí s dalšími svými dceřinými společnostmi. Akcie P&G mírně posilují.

Evropský regulační úřad obvinil MasterCard z nadměrně vysokých poplatků, které účtuje držitelům karet za jejich nákupy v Evropě. Regulátor vyjádřil obavy především ohledně dodržování předepsaných pravidel při přeshraničních platbách v rámci unie a taktéž u poplatků účtovaných obchodníkům za platby realizované kartami vydanými mimo Evropu. Akcie MasterCard dnes připisují přes procento.

Dlouhodobé investiční příležitosti (DIP) představují ucelený produkt sestavovaný analytickým týmem Patria Finance. V jeho rámci je po důkladném zvážení vyhlídek sektoru, stávající valuace a růstového potenciálu sestavován seznam nejzajímavějších titulů z amerických a evropských trhů, u nichž existuje potenciál atraktivního zhodnocení. Více informaci i kompletní seznam mohou klienti Patria Finance získat po přihlášení ZDE.   



Čtěte více:

Hospodářské universum háže Fedu klacky pod nohy
08.07.2015 21:19
Americká centrální banka dnes investory nechala nahlédnout pod pokličk...
Alcoa zahájila americkou výsledkovou sezónu - restrukturalizace v plném proudu
09.07.2015 10:19
Americká výsledková sezóna oficiálně odstartovala. O výkop se jako už ...
Oracle ohlásil účast v bitvě o klienty cloudu
09.07.2015 16:32
Amazon, Microsoft a Google poslední rok vedou cenovou válku, do které ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data