Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Watch - zprostředkovatelé přenosů Oskarů i lodní přepravci kontejnerů půjdou na burzu

IPO Watch - zprostředkovatelé přenosů Oskarů i lodní přepravci kontejnerů půjdou na burzu

27.07.2015 16:11
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Týden co týden vám přinášíme novinky ze světa americké IPO. Ani tento týden tomu nebude jinak. Menu vypadá lákavě a nabízí hned pět chodů.

Společnost Easterly Acquisition Corp. (EACQU US) je společnost, která je založená pouze za účelem nákupu aktiv a podílů ve společnostech, těžení z reorganizací nebo z kombinování různých firem. Společnost chce získat 150 milionů USD a je tak nejmenším IPO v našem dnešním seznamu.

ipo

Druhou firmou, co půjde na burzu, je společnost NantKwest Inc. (NK US). Ta jde pro 160 mil. USD nabídkou sedmi milionů kusů akcií na burze Nasdaq . Společnost se zabývá imunoterapií, která využívá přirozených způsobů, jak ovlivnit imunitní systém člověka, aby se snáze vyrovnal s rakovinným bujením. Kromě rakoviny může být tak léčeno řada onemocnění způsobených infekcemi apod.

Třetím největším IPO týdne je NEP Group Inc (NEPG US). Firma si jde pro 221 mil. USD nabídkou 13 milionů kusů akcií. Akcie se bude obchodovat v New Yorku. Společnost se zaměřuje na technologie schopné přenášet i ty největší světové události živě typu udělování Oscarů nebo olympijské hry. Firma v sobě skýtá téměř kompletní škálu činností, kterou vertikálně prochází jakýkoliv ať už živý nebo záznamový materiál od události k divákovi. Společnost slouží klientům již od roku 1986 v 65 zemích světa s 13 kancelářemi v různých destinacích. Cena při startu obchodování by se mohla pohybovat někde mezi 15 a 17 dolary.

Předposledním a druhým největším IPO týdne je Poseidon Containers Holdings (PCON US). Jedná se o provozovatele kontejnerových lodí. Flotila představuje 19 velkých lodí rozdílného typu. Společnost nadále plánuje flotilu rozšiřovat pro zajištění ještě lepšího výkonu své společnosti. Firma původem z Řecka bude kótována na newyorské burze. Hledá financování zhruba ve výši čtvrt miliardy dolarů a nabízí přes 15 milionů akcií s cenou za kus mezi 14 a 16 dolary.

Největším IPO týdne by mohla být nabídka společnosti TerraForm Global Inc (GLBL US). Společnost chce formou IPO získat přes 1,3 mld. USD. Nabízí za to 56 milionů akcií, které pak budou obchodované na sekundárním trhu Nasdaq . Cena by mohla být někde mezi 19 a 21 USD. Jedná se o společnost, která vlastní dlouhodobé kontrakty na energii ze zdrojů obnovitelné energie jako vítr, slunce nebo voda. Firma se specializuje na akvizici aktiv schopných dlouhodobě dodávat stabilní cashflow. Hlavními trhy pro rozvoj firmy jsou Čína, Indie, Jižní Afrika, Honduras apod. Firma nezůstává jen u geografické diverzifikace, ale i technologické diverzifikace a v každé oblasti vyhodnocuje aktiva i podle způsobu jakým získávají energii.

 


Čtěte více:

IPO Watch - okurková sezóna klepe na dveře?
20.07.2015 10:24
Ve třicátém týdnu se na burzu chystá jen pár společností - konkrétně t...
IPO Recap - překvapivým
21.07.2015 11:53
V minulém týdnu vstoupilo na burzu hned devět společností. Překvapením...
Ferrari jde na burzu, Fiat požádal o IPO v New Yorku
23.07.2015 14:09
Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podala žádost o uvedení ak...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI
14:09Bank of America a JPMorgan očekávají další rekordní kvartál

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
14:30USA - Bilance zahr. obchodu, předb., mld. USD
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago