Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Watch - Sunrun - ve stopách SolarCity?

IPO Watch - Sunrun - ve stopách SolarCity?

03.08.2015 17:10
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Třicátý druhý týden se na obchodování připravuje hned několik titulů z rozličných oborů.

Nejmenším IPO týdne bude Zynerba Pharmaceuticals (ZYNE US). Jedná se o malou farmaceutickou společnost ovšem její předmět podnikání je opravdu zajímavý. Chce vyvinout další generaci syntetických kanabinoidních přeparátů, které by měly pomoci pacientům s onemocněními jako je epilepsie, osteartrózou nebo fibromyalgií, což je chronická bolest různých částí lidského těla. Společnost chce nabídnout k obchodování 3 miliony akcií jejichž prodejem chce získat přes 57 milionů dolarů pro další rozvoj. Obchodovat se bude na burze Nasdaq.

Benitec Biopharma Ltd (BTEBY US) je biotechnologickou firmou menších rozměrů, která vyvijí novou proprietální technologii kombinace genové terapie a dalších technologíí pracujících s lidským genomem. Výzkum je zaměřen na potírání těch nejpalčivějších chorob ohrožující život člověka jako HIV/AIDS, rakovina nebo další neurodegenerativní choroby. Společnost bude emitovat 5 milonů ADR v hodnotě přes 70 mil. USD.

Další malou firmou, která vstupuje na burzu je GC Aesthetics plc (GCAA US). Společnost se zabývá výrobou před a pooperačních pomůcek po operaci prsních implantátů a také samotných implantátů. Společnost vlastní dva brandy, které dohromady jsou přítomny trhu s implantáty po dobu 60 let - Eurosilicone a Nagor. Firma chce expandovat do nových trhů a hledá zdroje financování v objemu 80 mil. USD. Počet akcií k prodeji dosahuje 5,3 mil. kusů s možností dodatečného prodeje dalších 800 tisíc kusů.

ipo_tab

Aimmune Therapeutics (AIMT US) je malá biofarmaceutická společnost, která se zabývá výzkumem látky, která by byla účinná proti potravinovým alergiím. Konkrétně by pomohla hlavně lidem alergickým na oříšky a další podobné potraviny, kteří nevědomky pozřeli daný alergen. Společnost chce prodat 5,35 mil. kusů akcie za 80,25 mil. USD. Firma je původem z Irska a obchodovat se bude na Nasdaq.

Planet Fitness Inc. (PLNT US) - třetí největší IPO tohoto týdne. Jedná se o rychle rostoucí franšízu a operátora fitness center po celých USA. Firma v roce 2014 předvedla 279 mil. USD v tržbách, od 7,1 mil. členů, kteří navštěvují síť 976 posiloven za standardní měsíční poplatek 10 USD. V červnu tohoto roku firma otevřela fitness centrum s pořadovým číslem 1000. Firma věří, podle externí analýzy, že by mohla vyrůst do velikosti 4 000 poboček po celých USA, Kanadě a Portoriku, kdy většina z nich by byla provozována formou franšízy. PLNT chce na trhu získat 216 mil. USD nabídkou 13,5 mil. EUR. V záloze pro velký zájem má dodatečných 2 miliony akcií. Akcie se bude obchodovat na trhu v New Yorku.

Amplify Snack Brands (BETR US) je firma z potravinářského průmyslu, která se soustředí na přípravu rychlých snacků, které zároveň nejsou nebezpečné pro zdraví strávníka. Nepoužívají GMO ingredience, ani cokoliv s různými známými alergeny. Sami majitelé to nazývají mlsáním bez kompromisů. Firma chce získat v IPO na newyorské burze celkem téměř čtvrt miliardy dolarů na svůj další rozvoj. Nabídne 15 milionů akcií k prodeji.

Posledním a největším IPO na amerických trzích dnes bude Sunrun Inc. s tickerem RUN US. Je v podstatě podobnou společností jako známější společnost SolarCity Elona Muska, která také nabízí prodej a montáž solárních panelů na rodinné domy. Společnost byla založena v roce 2007 a využívá obrovského nenasyceného trhu, kterému nabízí možnost ušetřit na nákladech za elektrickou energii prostřednictvím solárních panelů umístěných na střeše domu. Sunrun chce v IPO získat 268 mil. USD nabídkou téměř 100 milionů akcií. Akcie bude kótována na burze v New Yorku.

Zdroj :Bloomberg, Nasdaq, firemní data


Čtěte více:

Ropa dál klesá, klesající americká těžba a zásoby pomohly jen krátce
03.08.2015 16:49
Ceny ropy se koncem července pouze na čas stabilizovaly, aby ale násl...
Prázdninová nuda v Praze; Erste bank ale +2,2 % a Komerční banka +1,4 %
03.08.2015 16:56
Pražská burza v první obchodní seanci nového měsíce rostla, index PX ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.12.2025
11:29Meta koupí čínský start-up Manus, posílí v oblasti pokročilé AI
11:20Cenová válka mezi čínskými výrobci elektromobilů bude pokračovat i příští rok
9:42Rozbřesk: Málo pravděpodobné scénáře roku 2026, aneb s čím trhy nepočítají
8:47SoftBank a Meta oznámily nové akvizice, stříbro se vrací k růstu, evropské futures v červeném  
8:06Trump opět pohrozil podáním žaloby na šéfa Fedu Powella
6:18Rally má reálné základy. Tom Lee vidí prostor pro další růst sentimentu
29.12.2025
22:01Akciové indexy v USA letos nedoručují „Santa Rally“  
17:49Rozdávací sliby a přínosy tržní disciplíny
16:17Kotlikoff: USA jsou na tom s vládními financemi hůře než Itálie
14:24Big Short: Burry věští, že Nvidia a Palantir nejsou tak „naprogramované“ na růst, jak se zdá
13:01BYD zřejmě sesadí Teslu z trůnu. Čínský gigant míří k pozici světové jedničky v elektromobilech
12:37Zapomeňte na Muska! Larry Ellison je skutečný král technologií roku 2025
10:40Dominik Rusinko: Německo čelí dvěma čínským šokům, fiskální bazuka umožní cyklické nadechnutí
10:02Bulharsko se chystá na euro, změnu provází nadšení i skepse
9:09Rozbřesk: Taylorovo či spíše Trumpovo pravidlo pro Fed?
9:05Historický skok stříbra: Rekord 83,6 USD, poté výběr zisků
8:45Jednání USA–Ukrajina postupují, čínské manévry u Tchaj-wanu a stříbro poprvé nad 80 USD  
7:52Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
6:11Fidelity: AI už není slib, ale návratnost. Rok 2026 bude zlomový
28.12.2025
17:14AI se bude posouvat do fyzického světa, roboti by výrazně měnili trh práce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data