Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Putin: Rusko by mohlo podpořit letecké operace proti IS

Putin: Rusko by mohlo podpořit letecké operace proti IS

29.9.2015 8:17
Autor: Redakce, Patria Online

Rusko by se mohlo zapojit do leteckých úderů západních zemí proti organizaci Islámský stát (IS) v Sýrii. Po setkání s americkým prezidentem Barackem Obamou to novinářům řekl jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Účast Moskvy na případné pozemní operaci proti radikálům v Sýrii je ale podle něj vyloučena. Podle nejmenovaného amerického představitele řešili oba státníci i krizi na Ukrajině a Obama se kriticky vyjádřil k dodržování dohod z Minsku.

Oba lídři se sešli na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku a šlo o jejich první setkání za více než dva roky v době zhoršených vztahů obou mocností. Navzdory tomu, že v předchozích pondělních projevech na VS OSN mezi oběma přetrvávaly rozpory v pohledu na řešení syrské krize, podle Putina se během zhruba 90 minut trvajícího společného jednání snažili najít shodu.

Po diskusi o případném zapojení Ruska do vojenských operací Putin podle agentury AP nevyloučil účast ruských letadel na vzdušných zásazích spojenců, k zapojení do pozemní operace však podle něho nikdy nedojde. "Uvažujeme o tom," řekl novinářům o možném angažmá ruských letadel nad Sýrií.

Šéf Kremlu rovněž podle agentury Reuters rovněž prohlásil, že se s Obamou budou "snažit o překonání existujících rozporů", a že je Moskva připravena zlepšit vztahy s Washingtonem.

Nejmenovaný zdroj z americké diplomacie však Reuters řekl, že se prezidenti neshodli na budoucí roli syrského vůdce Bašára Asada. Zatímco podle Obamy nemůže být Sýrie s Asadem v čele stabilní, Putin jej považuje za člověka, který je klíčový pro porážku teroristů.

Podle představitele Washingtonu dali lídři USA a Ruska najevo, že velení svých jednotek přítomných v oblasti Sýrie nařídí, aby vedla jednání s cílem předejít možnému vzájemnému konfliktu.

Přibližně polovinu času schůzky zabralo podle americké strany téma Ukrajiny, na jehož řešení tlačil především Washington. Vztahy mezi oběma mocnostmi se v posledních měsících ještě více vyhrotily v souvislosti s loňskou ruskou anexí ukrajinského poloostrova Krym a s podporou povstalců na východě Ukrajiny. Obama prý během dal během newyorského jednání najevo znepokojení nad nedodržováním dohod z Minsku, které mají zajistit ukončení konfliktu a mírovou budoucnost Ukrajiny.

Zdroj: ČTK, RTRS


Čtěte více:

Alcoa se příští rok rozdělí na dvě části; Akcie +6 %
28.9.2015 14:09
Americký hliníkárenský gigant Alcoa se v druhé polovině příštího roku ...
Čína a automobilky = stále strašák pro evropské akcie
28.9.2015 16:18
Evropské akciové trhy zahájily týden v negativním rytmu. Čínské průmys...
1,2 milionu škodovek falšuje emise, zamíří do servisů
29.9.2015 8:10
Manipulace s emisemi naftových motorů se týkají po celém světě zhruba ...

Váš názor
 • Nemocnice Kunduz
  6.10.2015 10:15

  I kdyby to byla pravda a v objektu nemocnice se skutečně ukrývali Talibánci, tak by proboha neměl tuto nemocnici nikdo nikdy bombardovat !!!!! V tu dobu tam bylo 185 lidí, pacientů i doktorů, z nich 22 zabily bomby. Někteří pacienti uhořeli přímo na postelích ! To mi snad chcete říct, že kdyby třeba v Praze nějací islamisté odpálili bombu v metru a pak se běželi schovat do nemocnice v Motole, tak přiletí naše Grippeny z Čáslavi a budou na Nemocnici v Motole házet bomby ??? - jako to udělaly USA v Kunduzu ?? Chtěl bych vás pak vidět, co by jste asi říkali, kdyby bomby v Nemocnici v Motole zabily vaši matku, tátu, sestru, babičku, kteří tam byli na operaci nebo jenom na běžném vyšetení !! Ale zaslepení obhájci USA jim dokáží prominout úplně všechno ! Třeba i cílené úmyslné bombardování nemocnice plné pacientů.
  xiluodu
 • Jáj, čo by ešte tak chceli lekári, aha?
  5.10.2015 13:44

  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/382461-lekari-bez-hranic-obvinili-afghanskou-vladu-z-valecneho-zlocinu.html
  Šaňo
  • Re: Jáj, čo by ešte tak chceli lekári, aha?
   5.10.2015 14:37

   Takže je to již venku. Nemocnici bombardovali záměrně. Věděli, že jde o nemocnici a útoky byly zaměřeny především na hlavní budovu, kde byly operační sály. Zase se jen mlží, čí letadla to byla. Americká nebo Afganská. I když, vlastně je to jedno. Konečné rozhodnutí a velení mají Američani.
   ..
   •  
    5.10.2015 15:00

    ... vysvětli mi, proč američané vybombardovali tu nemocnici?
    ☺lolek☺
   •  
    5.10.2015 14:43

    Lžeš. Afghánské ministerstvo obrany v sobotu řeklo, že nemocnici „používali ozbrojení teroristé mířící na afghánské síly a civilisty“. Mluvčí ministerstva obrany Davlat Vazírí uvedl, že osazenstvo nemocnice použil Tálibán jako „lidský štít” a střílel z ní na afghánské bezpečnostní síly. Na budovu poté pálily bitevní vrtulníky. [celá zpráva] Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Sádik Sidikkí řekl AP, že v době útoku se v nemocnici ukrývalo deset až 15 teroristů: ”Všichni byli zabiti,
    VM
    •  
     5.10.2015 15:24

     Nelžu, ale ty jsi zřejmě opět uvěřil mediální mainstreemové lži. Přesně jak to tady někdo napsal. Američani věděli, že jde o nemocnici a přesto ji bombardovali v domnění, že se tam ukrývají bojovníci talibanu. Proč ji bombardovali? No protože si mysleli, že je tam 15 talibanců. Na ostatních myslím 150 lékařích, sestrách a pacientech nezáleželo - vedlejší ztráty. Pravdou však je to, že žádní bojovníci Talibanu tam nebyli - viz. svědectví přeživších lékařů. Takže se předpoklady na 100% plní. Media začnou mlžit, přidávat polopravdy, výmysly, pochybnosti, spiklenecké teorie, možná i "UFO" a tak se celá v podstatě jednoduchá aféra - prů..ser, válečný zločin rozplizne v nerozmotatelné klubko tak, aby upadla v zapomnění. Ještě zbývá překrýt tuto událost něčím novým, zpochybnit výpovědí lékařů o informování, že jede o nemocnici a že tam Taliban není. Jsem zvědav a bavím se s trpkým úsměvem jak se dá veřejnost sofistikovaně zblbnout a jak zpacifikují komunitu Lékařů bez hranic tučným úplatkem nebo hrozbami.
     ..
     •  
      5.10.2015 22:44

      ... já bych ještě uvítal nějakou statistiku, kolik těch pacientů byli Talibánci. Protože téch opravdu škoda není, že.
      ☺lolek☺
 • Teď
  5.10.2015 11:55

  mi nejde o příspěvek, co hodnotí co se děje v Syrii, ale dávám otázku všem USAfilům jak se dívají na pokusy manipulovat skutečnostmi, které se udály v Afganském Kunduzu. Nejdřive neúmyslné vedlejší ztráty, pak útok na talibance skrývající se v nemocnici, pak pokus hodit to na Afgánce, pak zase vše se důkladně vyšetří a nakonec z toho vyjede úmyslný připravený útok na nemocnici. Jen aby jste si to uvědomili, že USA taky nejsou žádný beránek boží a když jim jde o kůži tak se neštítí ničeho, aby jste je konečně začali vnímat v realitě ne v holywoodem a masmédii vymodelovaném vyumělkovaném obraze.
  ...
  • Re: Teď
   5.10.2015 12:46

   ... zase ti Tálibové, ti taky vlezou všude.
   ☺lolek☺
  • Re: Teď
   5.10.2015 12:15

   Omyly se stávají. Úmyslně bombardovat nemocnici dává smysl jen, když to pak chci hodit na svého nepřítele. USmani se k tomu hlásí, tak za mě v pohodě. Spíš mám problém s ruským lhaním, že rusové nikdy nikoho nevinného nezabíjí, což při jejich známé neúctě k životě fakt nežeru.
   ..
   •  
    5.10.2015 12:37

    Zajímavé, že Americké lhaní se omlouvá lhaním Ruským. Jako kdyby Američané lhali, podváděli a manipulovali veřejným míněním jen proto, že to dělají Rusové. Jinak by byli pravdomluvní a td. To je přece zvrácenost ne?
    hb
    •  
     5.10.2015 12:54

     Nikde jsem nenapsal, že američani lžou, to sis jen vybájil.
     ..
    •  
     5.10.2015 12:48

     ... a v čom američané lžou? ... z jiného soudku: ... absolutně přesné letectvo podivné asijské země (RF) zmateně bloumá Sýrií, a je trochu štěstí, že mu došly náboje a nezbomardovalo umírněně islamistické Turecko.
     ☺lolek☺
     •  
      5.10.2015 13:07

      Oráš písek zbytečně. Stejně ti na něm nic nevyroste. Zoufalý blábol.
      ..
      • Turecké F-16 zasiahli proti ruskej stíhačke
       5.10.2015 13:18

       http://www.topky.sk/cl/11/1502009/Prvy-incident-po-spusteni-operacie-v-Syrii--Turecke-F-16-zasiahli-proti-ruskej-stihacke
       ☺lolek☺
       • Re: Turecké F-16 zasiahli proti ruskej stíhačke
        5.10.2015 21:40

        ...jen aby se z toho nepo.rali.....sami si lítají nad cizím územím jak chtějí, bombardují kurdy, kteří jediní efektivně bojují s islámským státem....a co kypr? ten neobsadili?
        keris
        •  
         5.10.2015 22:13

         ... copak Tě to rozhodilo? Že Rusku někdo šlápl na bebí? Jinak ano, Kurdové již ovládají hezký kus dříve syrského nyní kurdského území, a jelikož tak úspěśně bojují proti Asádovi, mělo by jim Turecko dát pokoj, což Rusové jim zajistí. Vivat svobodnému Kurdistánu.
         ☺lolek☺
         •  
          6.10.2015 1:29

          ...rupheji, poslední slovo máš jako vždycky ty, ale jen proto, že mi patria zlikvidovala všechny příspěvky, v nichž jsem ti zdůvodnil, že jako obyčejně máš vše obráceně, tedy i to, kdo komu v sýrii šlápl na bebí...
          keris
    • hb
     5.10.2015 12:43

     Jak to popisuješ, se běžně děje v obráceném gardu. Škoda, že se neozveš? Jaké lhaní? Ty znáš výsledky šetření? Prohlášení Usa a afgánců se liší....Hypkteticky moli dostat od Af. cíl Talibanců a nevědět, že jde o nemocnici....apod. Mysliš, že si budou úmyslně popuzovat mínění bombardováním nemocnici oro tanec rusofilů?
     Velkamedvědice
     • Re: hb
      5.10.2015 13:03

      Pokud by to tak bylo, neozvu se. Poloha nemocnice je Afgánské i Americké armádě známá dávno. Opakovaně byla všechna velitelství informována - mnoho důkazů. To, že přes tyto informace nemocnici bombardovali může znamenat že buď mají ve velení pěkný bordel, nebo to věděli a dali přednost bombardování. Taky je potvrzena zpráva, že po prvním útoku, bylo velení informováno, že jde o útok na nemocnici ! Co se týká popuzování veřejnosti, s tím si USmani moc starostí nedělají. Jednak je jim to jedno a jednak drtivá většina všech informačních agentur a sdělovacích prostředků je v jejich moci. (výjimečný stát, výjimečný národ) Takže, veřejnost se stejně doví jen to co budou chtít a všechny ostatní informace hravě převálcují.
      hb
      •  
       5.10.2015 13:20

       ... nemocnice, ve které se potulují nepřátelští ozbrojenci, již není nemocnice. Je to bojová zóna.
       ☺lolek☺
   •  
    5.10.2015 12:30

    Stále stejný pohled. Ano omyly se stávají, ale USmani velmi dobře věděli, že bombardují nemocnici. Nejspíše po tom, co obdrželi mylnou informaci o skrývajících se talibancích v nemocnici. To však nic nemění na faktech, že bombardovala americká letadla, že věděli že jde o nemocnici a pak, že po incidentu mlžili a snažili se to hodit na někoho jiného. Hodit to na nepřítele v tomto případě nebylo možné - talibanci nemají letadla a pak tam bylo příliš mnoho svědků z celého světa.
    ...
    •  
     5.10.2015 12:52

     ... pokuzd Talibán obsadil nemocnici, jsou na vině Tálibové. To je snad zcela jasný.
     ☺lolek☺
    • technická
     5.10.2015 12:33

     To ale.mícháš vyjádření Afgánské a ameické. Američsni nikde nuvádí, že bemocnici zadáhli schválně.
     Velkamedvědice
     • Re: technická
      5.10.2015 13:05

      Totak. Ešte že by uvedli, že to bylo schválně.:)
      ...
  • Re: Teď
   5.10.2015 12:04

   http://www.lidovky.cz/lekari-bez-hranic-o-krveproliti-v-kunduzu-vlada-se-priznala-k-valecnemu-zlocinu-g06-/zpravy-svet.aspx?c=A151005_092448_ln_zahranici_msl
   ...
  • Re: Teď
   5.10.2015 11:58

   ... proč by někdo úmyslně vybombardoval nemocnici?
   ☺lolek☺
 • Mohlo - ale kdy ?
  4.10.2015 8:48

  zatím napadá a bombarduje území, kde IS nejsou útočí a zabíjí odpůrce Asada.
  .
 • Patrio
  1.10.2015 12:36

  díky za zprávu...Ruská letadla opět bombardovala údajné radikály na severu Sýrie...údajné:-)))) jinak je tam někdo neradikál, když se řežou jak psi??
  el mrcoch
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data