Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Summary: Uvolnění evropských kapitálových podmínek a zklidnění na britském maloobchodním trhu

    Summary: Uvolnění evropských kapitálových podmínek a zklidnění na britském maloobchodním trhu

    30.09.2015 16:58
    Autor: Jan Šumbera, Patria Research

    Evropská komise hodlá přehodnotit nastavení regulatorních podmínek přijatých v reakci na finanční krizi. Zaměří se na nezamýšlené důsledky přijatých opatření. Jedním z hlavních cílů má pak být uvolnění podmínek na kapitálovém trhu tak, aby společnosti získaly přístup k dodatečnému kapitálu, který by podpořil jejich investiční aktivitu uvnitř Evropské unie. Pozornosti nemá uniknout fungování dluhopisového trhu či oblast rizikového kapitálu. Strategie tak hodlá řešit přílišnou závislost evropských společností na tradičním úvěrovém financování skrze bankovní instituce, které je obzvláště rizikové v časech likvidní krize na peněžním trhu. Komise chce taktéž bankám usnadnit prodej sekuritizovaných nástrojů institucionálním investorům. Základy takzvané unie kapitálových trhů by měly být položeny do roku 2019. Nové návrhy se týkají rovněž odvětví pojišťovnictví. Komise chce pojistitele povzbudit k investicím do infrastrukturních projektů - jako jsou silnice nebo digitální sítě - tím, že sníží kapitálové poplatky vztahující se na takové investice.

    Akcie řetězce supermarketů J Sainsbury dnes připisují 13 %. Reagují tak na příznivá čísla společnosti, která alespoň na chvíli rozehnala obavy v těžce zkoušeném sektoru britského potravinářského maloobchodu. Ten prožívá náročné chvíle s ohledem na cenovou válku rozpoutanou diskontními německými řetězci, která v minulém fiskálním roce tvrdě dolehla například na konkurenční Tesco (odpisy hodnoty aktiv ve výši několika jednotek miliard). Sainsbury dnes uvedlo, že pro celý rok počítá se ziskem před zdaněním mírně nad úrovní konsensuálního odhadu 548 mil. GBP. Zároveň řetězec dodal, že pozoruje známky stabilizace provozních čísel.


    Čtěte více:

    EU zmírní kapitálová pravidla pro banky
    30.09.2015 15:17
    Evropská unie zmírní kapitálová pravidla pro banky a pojišťovny, která...
    Technická analýza - Libra již týden oslabuje a dolar prozatím zvládá udržet trendový kanál
    30.09.2015 15:48
    GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje vysoko nad hladinou denního pivot...
    Chicago hlásí obnovený pokles podnikatelské aktivity
    30.09.2015 15:57
    Další průzkum z amerických regionů přináší zklamání. Index podnikatels...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    14:10Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Nezaměstnanost