Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ECB byla motorem, výsledky palivem dnešního růstu

    ECB byla motorem, výsledky palivem dnešního růstu

    22.10.2015 22:08
    Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

    Pozitivní náladu na amerických akciových trzích dnes jednoznačně určovala tisková konference po zasedání Evropské centrální banky na Maltě. Mario Draghi se vyjádřil, že hodlá na prosincovém jednání zrevidovat dosavadní stimuly ze strany ECB. Nevyloučil ani možnost rozšířit paletu podpůrných opatření.
    Probíhající výsledková sezóna v USA podtrhla dnešní optimismus. Společnosti z indexu S&P 500, které doposud reportovaly hospodářské výsledky za minulý kvartál, dokázaly ve 44 % předčít odhady v tržbách a v 76 % v ziscích. Dle agentury Bloombergy by zisky firem v tomto kvartále měly poklesnout o 6,7 %.
    Index S&P 500 se dnešní seancí dostává zpět na dostřel hodnot z konce loňského roku a znovu se obchoduje v pásmu, ze kterého vybočil ve druhé polovině srpna tohoto roku. Po šestidenním srpnovém výprodeji, který z trhu vysál 2 biliony USD se indexy pomalu stabilizují. Pět z desíti sektorů indexu S&P 500 se obchoduje nad úrovní ze 19. srpna (před začátkem korekce).

    Index Dow Jones Industrial Average dnes připsal mohutných 1,9 % a přiblízil se hranici 17500 bodů. Ke zdolání mu chybělo 11 bodů. Standard & Poors 500 koketoval s úrovní 2050 bodů, kterou nakonec o 2 body překonal. Index rostl o 1,7 procent. Technologický Nasdaq Composite dnes sice tahal za kratší konec, ale růst o 1,7 % také není zanedbatelný. Zavírací hodnota barometru činí 4920 bodů.

    Americký dolar dnes zavelel ke spanilé jízdě a ostře se přiblížil hodnotě jednotky společné evropské měny. Zastavit jej nedokázala žádná rezistence. Ve 22:00 se obchodoval na úrovni. 1,1109. Barel lehké ropy WTI na chvíli hledal cenovku lehce pod úrovní 45 USD, dokázal se ale odrazit a přidat na 45,40 USD. Trojská unce zlata na spotovém trhu oscilovala okolo hodnot z předešlého dne a ke konci obchodní seance na akciových trzích stála 1166 USD.

    Akcie společnosti McDonald´s dnes po lepších výsledcích a komentářích ze strany vedení firmy vystřelily nejvíce za posledních 7 let. Akcie dnes přidaly bezmála 8 %. Provozovatel internetového tržiště Ebay dnes po lepších výsledcích rostl o 14 %, nejvíce od roku 2012. Akcie se obchoduje na 27,6 USD. Výrobce polovočidů Texas Instruments taktéž po lepších číslech letí o 12 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu