Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha by měla zahájit den mírným růstem

Praha by měla zahájit den mírným růstem

19.11.2015 8:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Index pražské burzy PX zakončil včerejší den růstem o 1,4 % na úrovni 992,1 bodu, přičemž se dařilo většině titulů. Objem obchodů navíc po delší době překonal dlouhodobý průměr a činil bezmála 0,8 miliardy.

Po státním svátku pražská burza doháněla předchozí evropskou rally a kupci poslali do zelených čísel všechny velké kapitalizace na burze. Více než polovinu objemu obchodů si včera připsala na účet Komerční banka, která posílila o 1,19 % a také druhý zástupce bankovního sektoru, rakouská Erste, zakončila den výše o necelá dvě procenta výše na úrovni 771,7 CZK/akcie. Velmi dobrý den má za sebou také pojišťovna VIG s růstem přes 3,6 procenta.

Energetika ČEZ připsala 0,24 procenta na kurz 466 za jednu akcii. Z velkých kapitalizací se na vyšší cenu podívala také telekomunikační společnost O2 CR (+1,4 % na 252 Kč/akcie).

Mediální CETV zakončila den v plusu 2 procenta, Fortuna vystoupala na cenu 87 CZK/akcie (+3,26 %) a Pegas přidal 0,57 %. Těžař NWR posílil o téměř 6 %, jeho cena tak aktuálně činí 18 haléřů. Akcie Lobkowicz stagnovaly na kurzu 204 CZK/akcie.

Zbylé cenné papíry středeční den ukončily v záporném teritoriu, Unipetrol ztratil procento, Stock Spirits dvě procenta a Philip Morris odepsal 0,3 % na hodnotu 11858 Kč/akcie.

Dnes ráno by měla Praha otevřít mírným růstem, futures na DAX aktuálně rostou o necelé procento. Pod tlak se mohou dostat akcie NWR, protože těžař dnes ráno představil sadu nepříznivých hospodářských čísel, kde prim hraje mizející (volná) hotovost a riziko další restrukturalizace.



Čtěte více:

Výsledky NWR v 3Q15 (+komentář analytika)
19.11.2015 8:16
Dnes ráno před otevřením pražského trhu zveřejnila své hospodářské výs...
Výsledky Philip Morris ČR - Pozitivní trendy na Slovensku pokračují (komentář analytika)
19.11.2015 8:33
Philip Morris ČR dnes zveřejnila hrubý zisk ve výši 3,9 miliardy Kč a...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.05.2026
10:50Obnoví Nvidia AI rally? A jak jestřábí je Fed? Trhy jsou dopoledne opatrné  
9:49EU se předběžně dohodla na legislativě, která má završit obchodní dohodu s USA
9:26Loňský rok M&T 1997 ovlivnila slabá stavební aktivita, první kvartál 2026 naznačuje obrat
9:22CSG oznámila silná čísla, akcie rostou o více než sedm procent
9:17Rozbřesk: Co může rychlý růst tržních výnosů a sazeb znamenat pro refixace hypoték?
8:50ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - ČEZ stanovil cenu emise zelených dluhopisů
5:59Trump v prvním kvartálu zobchodoval s akciemi „Magnificent Seven“ více než 50 milionů dolarů
19.05.2026
22:02Wall Street zpomalila: technologie se ocitly pod tlakem, trh řeší sazby a valuace společností  
17:14Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC