Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcionáři O2 schválili podmínky odkupu vlastních akcií

Akcionáři O2 schválili podmínky odkupu vlastních akcií

08.12.2015 16:13
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcionáři telekomunikačního operátora O2 dnes schválili podmínky pro případný zpětný odkup akcií společnosti. Firma může vykoupit až desetinu akcií za maximálně 297 za kus. Celkem může na transakci vynaložit během pěti let osm miliard korun. Vyplývá to z výsledků hlasování dnešní valné hromady.

Akcionáři schvalovali podmínky programu, o jeho případné realizaci bude rozhodovat představenstvo O2. Maximální cena pro zpětný odkup je asi o dvě koruny vyšší než při loňské nabídce odkupu pro menšinové akcionáře od majoritního vlastníka PPF. Tehdy ale PPF vykupovala akcie O2 ještě před oddělením sítí a datových center do společnosti CETIN. Při další letošní nabídce odkupu PPF nabízela za O2 po rozdělení už jen 78 za akcii. PPF v současnosti vlastní 84 procent akcií O2.

Akcionáři rovněž schválili převod divize Professional Services do stoprocentní dceřiné společnosti O2 IT Services. Divize Professional Services zejména navrhuje a vytváří zákaznická řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií a plní významné veřejné zakázky. Zaměstnává asi 100 lidí. Převod by se měl uskutečnit od ledna. Kvůli vkladu firma zvýší základní kapitál společnosti O2 IT Services o 199,8 milionu na 200 milionů .

Zdroj: ČTK

 


Čtěte více:

Dobíjecí
08.12.2015 15:13
Papír může ukládat energii. Tak zní zpráva švédské univerzity v Linköp...
Německo a Itálie na jedné koleji
08.12.2015 16:02
Po několika glosách věnovaných vážným tématům, dovolím si tentokrát na...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.11.2025
14:10Alphabet míří za čtyřbilionovou tržní hodnotou
13:43Po včerejším propadu svítá naděje: Amycretin od Novo Nordisk hlásí slibné výsledky pro diabetiky i na hubnutí
12:22Evropa se včerejším americkým růstem neinspiruje, obchoduje s malými změnami  
12:05Alibaba překonala odhady tržeb, růst cloudové divize zrychluje
12:01Výsledková sezóna v USA: Nejsilnější růst tržeb od roku 2022 a čtvrtý kvartál v řadě s dvouciferným růstem zisků  
11:45Prodeje aut v EU čtvrtý měsíc po sobě rostou, do října meziročně o 1,4 procenta
10:27Dominance Nvidie v ohrožení? O čipy Googlu má zájem Meta
9:04Rozbřesk: Koruna sleduje vývoj za hranicemi, dolar drží pozice navzdory holubičí rétorice Fedu
9:02Doosan Škoda Power poklesly tržby i zisk, podepsala ale nejvýznamnější zakázku za poslední dekádu
9:00Amazon plánuje posílit AI infrastrukturu pro vládu USA za 50 miliard dolarů
8:43Americké akcie ožily, Doosanu klesly tržby i zisk, evropské futures jsou smíšené  
6:07AI tituly ztrácí dech. Technický ukazatel naznačuje u těchto akcií šanci na obrat
24.11.2025
17:22Zlato, akcie a důvěra ve finanční aktiva
16:41Dominik Rusinko: Rozpočtové patálie aneb co čekat od nové vlády  
14:46PODCAST Týdenní výhled: O číslech Nvidie, korekci na AI i gigantovi, který jí vzdoruje  
13:13Ranní růst postupně uvadá, evropské akcie obchodují smíšeně  
13:06Sázka Novo Nordisku na Alzheimera nevyšla
11:31Alibaba slaví úspěch. Qwen má za týden přes 10 milionů stažení
10:49Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu zhoršila, uvedl institut Ifo
10:07Rusinko: Česká spotřebitelská důvěra je nejvyšší za šest let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board