Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Globální volatilita srazila asijské akcie do dalších ztrát

Globální volatilita srazila asijské akcie do dalších ztrát

10.02.2016 8:10
Autor: Pavel Daniel

Kvůli pokračování tržní volatility na globálních trzích s akciemi si připsaly asijské akcie i v polovině týdne většinou ztráty. Podle agentury Reuters stojí za posledním vývojem obava investorů o zdraví světových bank, hlavně těch v Evropě, která tlačí investory do bezpečnějších aktiv. Příkladem může být japonský jen, který díky tomu atakoval hodnoty 15ti-měsíčních maxim k americkému dolaru.

Japonské akcie, stejně jako zbytek Asie, pokračovaly v oslabování. Regionální benchmark - akciový index MSCI Asia Pacific - ztratil 0,9 procenta na 117,06 bodu. Japonský index Topix klesá aktuálně o více než 3 procenta na 1 264,96 bodu. Index Nikkei 225 uzavřel obchodní seanci o 2,3 procenta slabší na 15 713 bodech. Singapurský index Straits Times odepsal 2 procenta a australský S&P / ASX 200 Index aktuálně ztrácí 1,17 procenta. Novozélandský index S&P / NZX 50 klesl o 0,9 procenta po dosažení nejnižší úrovně od 16. prosince 2015. Trhy v Jižní Koreji, Hongkongu, Číně, Tchaj-wanu a Vietnamu zůstávají kvůli volnu uzavřené.

Podle Russe Koesteriche, hlavního globálního investičního stratéga BlackRock Inc., se lidé stále více obávají globální recese. Ceny ropy však hlásí prudký nárůst, když cena ropy WTI na New York Mercantile Exchange přidala 2,02 % na 28,51 USD za barel. Cena ropy Brent vzrostla o 2,36 % na 31,04 amerického dolaru za barel. American Petroleum Institute uvedl, že zásoby ropy vzrostly za minulý týden na 715 000 barelů.


Čtěte více:

Trump a Sanders dobyli New Hampshire
10.02.2016 8:13
Donald Trump vyhrál republikánské primárky ve státě New Hampshire, vít...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl
12:05Rally drahých kovů pokračuje: Zlato na dalším rekordu, stříbro u 70 USD a měď blízko 12 000 USD  
11:59Brusel zahájil šetření české státní podpory pro jaderné bloky v Dukovanech
11:46Investiční fórum: Kam v roce 2026 úspěšně investovat? Experti nabídnou své tipy 7. ledna
11:35Čína uvalí prozatímní clo až 42,7 procenta na některé mléčné výrobky z EU
10:17Robotaxi od Baidu se v Londýně propojí s Uberem a Lyftem
9:42Jaderné elektrárny v Česku letos vyrobily přes 31,02 TWh elektřiny, dosud nejvíc
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data