Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Twitter snížil čtvrtletní ztrátu, příjmy vzrostly o 48,3 %

    Twitter snížil čtvrtletní ztrátu, příjmy vzrostly o 48,3 %

    11.02.2016 8:27
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americká internetová společnost Twitter zklamala investory, když oznámila, že se jí ve 4. čtvrtletí roku 2015 nepodařilo získat nové pravidelné uživatele. Čtvrtletní ztrátu Twitter snížil na 90,2 milionu USD a příjmy vzrostly o 48,3 procenta.

    Firma uvedla, že počet lidí, kteří její službu využívají nejméně jednou měsíčně, zůstal zhruba stejný jako před třemi měsíci. Je jich tedy asi 320 milionů. Analytici přitom předpokládali nárůst počtu uživatelů na 323 milionů.

    Příjmy ve čtvrtém čtvrtletí stouply o 48,3 procenta na 710,5 milionu USD. V říjnu firma uvedla, že ve čtvrtém čtvrtletí čeká příjmy v rozmezí 695 milionů až 710 milionů dolarů.

    Na první čtvrtletí předpovídá společnost příjmy mezi 595 miliony a 610 miliony USD. Analytici přitom v anketě agentury Reuters očekávají v průměru příjmy až 627,1 milionů USD.

    Čistá ztráta klesla ve čtvrtém čtvrtletí na 90,2 milionů USD z loňských srovnatelných 125,4 milionů USD.

    Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. V roce 2013 firma vstoupila na newyorskou akciovou burzu.

    Twitter rovněž oznámil, že změní systém řazení zpráv na uživatelských stránkách. Namísto tradičního chronologického řazení bude vyhodnocovat význam jednotlivých sdělení pro konkrétního uživatele. Na nejvyšších pozicích se tak budou zobrazovat vybrané zprávy, u kterých bude Twitter předpokládat, že uživatele nejvíce zaujmou. Podobný systém vyhodnocování důležitosti zpráv pro jednotlivé uživatele již používá například konkurenční sociální síť Facebook.

    Zdroj: ČTK, RTRS


    Čtěte více:

    Yellenová nechce dát na ukvapený úsudek, aneb Fed zatím kurz nemění
    10.02.2016 17:57
    Fed sice velmi pozorně sleduje vývoj na globálních trzích, avšak slovy...
    Patria On Air v 5 minutách – co přinesou výsledky Societe Generale?
    10.02.2016 18:30
    V pondělním vydání pořadu Investice ZET, jehož je Patria Finance od po...
    Akcie Tesla v premarketu připisují 5 % - opírají se o solidní výhled
    11.02.2016 8:21
    Z napětí na trzích se včera večer dokázaly oklepat akcie výrobce elekt...
    Komerční bance klesl ve 4Q meziročně čistý zisk o 13 %
    11.02.2016 8:22
    Komerční banka dnes před trhem zveřejnila hospodářské výsledky za čtvr...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data