Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dow Jones neudržel tříciferný zisk

Dow Jones neudržel tříciferný zisk

11.04.2016 22:03
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Trhy v USA dnes vyhlížely výsledkovou sezónu v dobrém rozmaru, kdy rostly souběžně s komoditama. Zvrat nastal až v poslední obchodní hodině. Ke dnešnímu dni, po ukončení obchodování, je plánován neoficiální start reportu hospodaření v prvním kvartále tohoto roku. Analytici očekávají nejhorší výsledky od roku 2009. Zisky firem mají klesnout bezmála o 10 % (v bankovním sektoru dokonce o 20 %).
Ke dnešnímu dni nebyly naplánovány žádné makroekonomické údaje. Trhy mohly vyčkávat pouze vyjdření představitelů Fedu (William Dudley) a amerického ministra financí Jacka Lewa.

Index Dow Jones Industrial Average po ambiciózním startu začal ve druhé polovině seance lapat po dechu, nedokázal tak zavřít v zelených číslech (-0,1 %, 17556 b.). S&P 500 ztratil 0,3 %, stále tak osciluje blízko mety 2050 bodů (2043 b.). Technologický Nasdaq Composite ani dnes neměl na růžích ustláno, kdy nedokázal udržet zisky ze začátku obchodování a ke konci, stejně jako v pátek, vyšel s prázdnou. Index poklesl o 0,4 % na úroveň 4833 bodů.

Měnový pár EURUSD stále drží trend pozvolného posilování. Fed jednoznačně nedává signál k tomu, že by se chystal měnit měnovou politiku, čímž tlačí na americký dolar. Pár dnes hledal maxima nad 1,1440, postupně se ale dostal zpět na 1,1405. Květnový kontrakt na ropu WTI za posledních 5 obchodních dní přidal o bezmála 15 %. Barel lehké ropy už stojí 40,50 USD. Investoři vyhlížejí hlavně jednání v Doha, které by mohlo přinést nějaké uklidnění na trhu s touto komoditou.

Ze sektorů se dnes nejvíce dařilo hlavně zpracovatelům materiálů a finančnictví. Akcie Bank of America narostly o 0,7 % na 12,97 USD, JPMorgan Chase o 0,8 % na 58,2 USD. Podíly na energetické firmě Chesapeake Energy zdražily o 19 %, kdy se společnost dohodla se bankovním syndikátem na revolvingovém úvěrovém nástroji o objemu až 4 mld. USD s platnosti do roku 2019.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.11.2025
12:38Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
12:16Amazon a Microsoft čelí vyšetřování Evropské komise. Hrozí jim přísnější regulace
12:02V Evropě pokračuje akciový výprodej, futures však naznačují odpolední zklidnění  
10:29Japonské trhy pod tlakem. Napětí s Čínou, výprodej na AI i obavy o domácí finance  
10:15Ceny průmyslových výrobců klesají devátý měsíc. Zemědělství a služby zdražují
9:23AkzoNobel a Axalta se spojují. Vzniká lídr s hodnotou 25 miliard USD
8:58Rozbřesk: Proč rostoucí nezaměstnanost zatím nebrzdí mzdovou dynamiku?
8:56Globální trhy v červených číslech, Bitcoin i AI tituly pod tlakem a Novo Nordisk zahajuje cenovou válku s Eli Lilly  
6:04Očekávaní jsou vysoká. Investoři vyhlížejí středeční výsledky Nvidie
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:10USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m