Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar na páru s eurem dnes pravděpodobně bude vyčkávat na večerní projev Janet Yellenové

Technická analýza - Dolar na páru s eurem dnes pravděpodobně bude vyčkávat na večerní projev Janet Yellenové

06.06.2016 9:42
Autor: Ondřej Tollinger, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se pohybuje nad denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v překoupené oblasti. Aktuálně při 72 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Měnový pár se po patečních datech posunul až nad 1,1300 EURUSD, kde se obchoduje i dnes. Zde by pravděpodobně mohl vyčkávat na projev Janet Yellenové z Fedu v pásmu 1,1300 – 1,1375 EURUSD.

Alternativní scénář: LONG pozice. Po překonání pátečních maximálních hodnot, může euro dále posilovat až k denní rezistenci R1.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,36, celkem 42 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové denní technické úrovně
:

R2 - 1,1530
R1 - 1,1450
Pivot - 1,1293
S1 - 1,1213
S2 - 1,1056

Forex 6.6....png

Komentář: Dolar po pátečních datech z trhu práce v USA výrazně oslabil. Červnové zvýšení úroků ze strany Fedu je tedy definitivně mimo hru a dnešní večerní vystoupení Janet Yellenové napoví, zdali zůstává ve hře i červenec. Tržní sázky aktuálně dávají šanci růstu sazeb v červenci 27 %. Dnešní den bez makrodat, tak pravděpodobně bude vyčkávat až na projev Yellenové, která vystoupí ve Filadelfii v 18:30.

Na co dát pozor tento týden: Projev Janet Yellenové, HDP v eurozóně, data z amerického trhu práce a spotřebitelská důvěra v USA.

 

Čtěte více:

Týden na měnách: Dolar zaskočen trhem práce
03.06.2016 17:42
Končí týden, který nás slušně zásobil novými událostmi. V USA se pozor...
Studená sprcha z amerického trhu práce poslala dolar do kolen
06.06.2016 9:10
Po páteční “sprše” špatných zpráv z amerického trhu práce trhy praktic...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.05.2026
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025
19:00Direct Financing s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2025
17:15J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
17:15J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
16:46ENERGO-PRO Green Finance s.r.o. – Výroční zpráva 2025
16:37Traders Talk: Google překvapil, Meta dál pálí miliardy a CSG padá na nová minima

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM v průmyslu