Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dobrá nálada na US trzích přetrvává: S&P 500 na nových maximech

Dobrá nálada na US trzích přetrvává: S&P 500 na nových maximech

11.07.2016 22:00
Autor: Jakub Brukner, Patria Finance

Pondělní obchodování na Wall Street navázalo na pozitivní seance v Evropě a v Asii a pomohlo indexu S&P 500 vytvořit si nová maxima okolo 2140 bodů. Dobrá nálada, pramenící hlavně z posledních makro čísel z US trhu práce, tedy nadále přetrvává. Opatrný růst byl znát u všech odvětví. Nejvíce připisovaly akcie společností energetického a finančního sektoru a společností zabývajících se těžbou a produkcí základních materiálů. Nedařilo se telekomunikacím.

Za zmínku stojí tituly těžařů Cliffs Natural Resources (+10,5%), která přebírá práva na těžbu a další rozvoj železných dolů Nashwauk v Minesotě, nebo US Steel a Freeport McMoRan, které díky svým 5% nárůstům pomohly indexu ocelářského průmyslu NYSE Arca Steel posílit o téměř 3 %. Akcie Alcoa díky rostoucí ceně hliníku +2 %. Tesla Motors a Solarcity Elona Muska dokázaly přidat +4 %, respektive +3 % po Muskově prohlášení o brzkém zveřejnění dalšího, dosud přísně tajného, "mistrovského plánu". V roce 2006 zvolil Musk podobnou mediální strategii před uvedením revolučního modelu S nebo Tesla Roadsteru. Výrobce grafických karet Nvidia Corporation připsala přes 2,5 % s tím, jak rostou sázky na úspěch a budoucí ziskovost jejího nejnovějšího grafického čipu Pascal. Zotavením procházely všechny hlavní americké aerolinky: Delta, United a American Airalines rostly přes 2,5 %. Smůla dál stíhá akcionáře Netflixu: po obavách z klesajícího počtu předplatitelů služby přišlo varování před dalším výprodejem od analytiků Barron´s a akcie ztrácely téměř 2,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.02.2026
12:03Drahé kovy dál padají, trhy se však už snaží hledat lokální dno  
11:15Bitcoin se ráno dostal na desetiměsíční minimum
10:34Dominik Rusinko: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě
10:08Nvidia zchladila megainvestici do OpenAI a opět vyvolala debatu o cirkulárních dohodách
8:48Trhy v červených číslech, komodity ve výprodeji. Investoři sledují Fed i Nvidii  
8:46Rozbřesk: Startuje klíčový týden pro české sazby, čeká nás lednová inflace a zasedání ČNB
6:08Marcus: Mění se sentiment vůči umělé inteligenci, velké technologie dělají všechny v podstatě to samé
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu