Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čtvrtletní zisk Aholdu stoupl o 7,3 procenta

Čtvrtletní zisk Aholdu stoupl o 7,3 procenta

25.08.2016 10:01
Autor: Redakce, Patria.cz

Nizozemské maloobchodní společnosti Ahold stoupl v prvním čtvrtletí očištěný provozní zisk o 7,3 procenta na 355 milionů eur. Výsledky překonaly očekávání analytiků díky růstu na všech trzích. V České republice, kde firma provozuje obchody Albert, se zisk zvýšil o 75 procent na sedm milionů eur, uvedla firma v dnešním prohlášení.

Analytici dotazovaný agenturou Thomson Reuters očekávali v průměru zisk 337 milionů eur. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se zisk zvýšil o osm procent. Čisté tržby stouply o tři procenta na téměř devět miliard eur. Čistý zisk vzrostl o 7,2 procenta na 209 milionů eur.

Tržby českých prodejen stouply o 0,8 procenta na 403 milionů eur. Při konstantních směnných kurzech se však snížily o 0,3 procenta. Důvodem byl prodej pěti obchodů v loňském třetím čtvrtletí v souvislosti s převzetím obchodů firmy SPAR v České republice. Srovnatelné tržby bez zahrnutí prodeje pohonných hmot vzrostly o 1,3 procenta.

Ahold na konci června dokončil fúzi s belgickou společností Delhaize v hodnotě 9,8 miliardy eur. Sloučená skupina s názvem Ahold Delhaize je čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě. Společnosti zatím zveřejnily výsledky hospodaření odděleně, od třetího čtvrtletí již budou zveřejňovat výsledky za celou skupinu.

Očištěný provozní zisk skupiny Delhaize činil ve čtvrtletí 247 milionů eur. Při konstantních směnných kurzech se zvýšil o 12,1 procenta.

Ahold i Delhaize mají podobné aktivity - jejich kořeny jsou v Beneluxu, působí ve střední a východní Evropě a velkou část tržeb vytvářejí v USA. Jejich spojením tak vzniká největší maloobchodní řetězec v zemích Beneluxu a jeden z největších ve Spojených státech.

Ahold vstoupil na český trh v roce 1990. V současné době podle svých internetových stránek v České republice zaměstnává více než 17.500 lidí. Společnost Delhaize v minulosti na českém trhu provozovala supermarkety Delvita, v roce 2007 je ale prodala německé maloobchodní skupině REWE Group.

Akcie Ahold v reakci na zveřejněné výsledky připisují 1,5 procenta.

Zdroj: ČTK, BBG


Čtěte více:

Výsledky Fortuny v 1H16 (komentář analytika): Vyšší OPEX za slabou EBITDou, akvizice v blízké budoucnosti?
25.08.2016 8:02
Fortuna dnes ráno zveřejnila své výsledky za 1H16, které na úrovni pro...
Příznivé měnové efekty a nižší daně vylepšily čistý zisk Pegas Nonwovens (komentář analytika)
25.08.2016 8:17
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens dnes před otevřením trhu zv...
Rozbřesk – Ifo se po brexitu znovu vzpamatuje
25.08.2016 9:10
Po včerejší nadílce ukazatelů PMI dnes přichází na řadu neméně sledova...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index