Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Deutsche Bank, Lanxess, Pfizer

Summary: Deutsche Bank, Lanxess, Pfizer

26.09.2016 17:39
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

Evropa:

Velice špatný začátek týdne má za sebou Deutsche Bank. Během víkendu se objevily zprávy, že Angela Merkelová se bude distancovat od problémů vlajkové lodě německého bankovnictví a rozhodně nebude banku zachraňovat. I když se neví jistě, zda kancléřka něco takového opravdu prohlásila, akcie Deutsche Bank se ráno propadly o 6 % a zamířily tak k ceně 10,5 EUR. Na druhou stranu, je velice nepravděpodobné, že by německá vláda pomoc bance neschválila ani v případě, že by šlo vážně do tuhého. Deutsche Bank je systémově důležitá banka nejen pro Německo ale taky pro Evropu jako takovou. K údajnému výroku se negativně vyjádřil také CEO John Cryan, který popřel, že by Deutsche Bank potřebovala od německé vlády jakoukoliv pomoc.           

Jednou z mála světlých výjimek evropských trhů dnes byla německá chemická společnost Lanxess, když oznámila akvizici americké chemické firmy Chemtura za 2,7 mld. USD. Při ceně 33,5 USD za akcii nabídka představuje 19% prémii. Transakce již byla schválená oběma společnostmi. Lanxess, největší světový výrobce syntetické gumy, se akvizicí snaží diverzifikovat své portfolio, které je úzce navázáno na automobilový průmysl. Nově se chce soustředit na výrobu vysoce specializovaných chemikálií jako ingredience do léčiv a pesticidů, stavební barviva, chemikálie pro čištění vody apod. Dle UBS představuje násobek 10x EBITDA adekvátní cenu a transakce není předražená jako mnohé jiné za poslední měsíce (nabídka Bayer AG při koupi Monsanto měla násobek 16x EBITDA). Lanxess od rána posiluje o 8 % na cenu 52,5 EUR (tržní konsensus pro cílovou cenu je 51,2 EUR).

USA:

Farmaceutická společnost Pfizer dnes oficiálně upustila od záměru rozdělit společnost na dvě separátní divize – patentovaná léčiva a generika. Dle původního plánu měly vzniknout dvě úplně oddělené společnosti, jelikož divize patentovaných léčiv vykazuje dlouhodobě rostoucí prodeje, zatímco divize generik dlouhodobě trpí poklesem. Pfizer od rozštěpení odstoupil po důkladné analýze, která neprokázala žádnou přidanou hodnotu, kterou by proces rozdělení generoval pro akcionáře. Zdá se tedy, že společnost bude pokračovat ve svém zaužívaném modelu, který zahrnuje další akvizice a udržování stálého přísunu nových produktů na trh. Akcie Pfizer dnes odepsaly 1,4 % a dostaly se na cenu 33,8 USD při cílové ceně 35,56 USD.        


Čtěte více:

Deutsche se dotkla dvacetiletého minima. Německo ji nechce zahraňovat.
26.09.2016 16:00
Akcie neměcké Deutsche Bank procházejí ztrátovým obdobím. Analytici př...
Pražská burza zahájila týden v červeném, index PX -0,57 %
26.09.2016 16:52
Pražská burza zahájila obchodní týden v červeném. Index PX v závěru o...
Dolar oslaboval vůči jenu i euru, ropa před jednáním OPEC posiluje
26.09.2016 17:06
Poslední zářijový týden přinese několik vystoupení zástupců Fedu, kter...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.02.2026
14:58Z okraje do mainstreamu: Katastrofické dluhopisy nejspíš zažijí další rekordní rok
10:03Víkendář: Nezamýšlené důsledky amerických cel
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost