Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sanofi bude muset najít vhodnou firmu k akvizi, míní analytici. Jinak ziskovost nebude možné udržet

Sanofi bude muset najít vhodnou firmu k akvizi, míní analytici. Jinak ziskovost nebude možné udržet

31.07.2017 9:40
Autor: Pavel Daniel

Francouzská farmaceutická skupina Sanofi zlepšila svůj výhled na rok 2017. Pomohly jí k tomu hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí 2017, ale i silná poptávka po firemních produktech zdravotní péče a očkovacích látek. A to i přes komplikace s výkonností tržeb za klíčový inzulínový přípravek Lantus, který musí v USA čelit konci patentové ochrany. Geografické rozdělení výkonu tržeb se proto dá shrnout do věty o silném výkonu na rozvíjejících se trzích a v Evropě, ale o klesajících tržbách v USA. Dobrá čísla hospodaření byla navíc podpořena přijetím nového klíčového léku Sanofi proti ekzému v USA. Sanofi tak nyní prý čeká „velmi stabilní" zisk na akcii (EPS) ve srovnání s předchozí prognózou, která počítala se stabilním až mírně nižším EPS.

Vše dobré podle agentury Reuters spustil americký regulátor trhu s potravinami a léky FDA v březnu, když schválil k veřejné distribuci lék na ekzém Dupixent, který Sanofi produkuje společně s Regeneron Pharmaceuticals a vyjde při roční léčbě na 37 000 amerických dolarů. FDA v březnu potvrdila i oprávnění pro biologická léčiva pro atopickou dermatitidu. Olivier Brandicourt, výkonný ředitel Sanofi řekl, že tržby společnosti Sanofi za Dupixent za první čtvrtletí dosáhly 26 milionů eur (30,54 milionů dolarů). Lék byl předepsán více než 13 000 pacientům. Lék Dupixent také na začátku července získal pozitivní doporučení od panelu Evropské agentury pro léčivé přípravky.

Farmaceutiky si navzdory vysokým prodejním cenám a silné konkurenci od biologických léčiv slibují nejen potenciální odpověď na řadu onemocnění, ale i další byznysové příležitosti. V červnu Sanofi proto uvedla, že v této oblasti bude nadále silně investovat. S Dupixentem se počítá také na léčbu těžkého astmatu.

I díky novým léčivům mohla společnost Sanofi uvést, že její čistý zisk za 2. čtvrtletí sice poklesl o 0,5 procenta při konstantních směnných kurzech na 1,7 miliardy eur (2 miliardy dolarů), což naplnilo očekávání, ale celkové tržby vzrostly o 5,5 procenta na 8,66 miliardy eur. Zatímco téměř všechny divize Sanofi zaznamenaly v tomto čtvrtletí dvojciferný nárůst tržeb, tržby z divize zaměřené na léčbu cukrovky se snížily o 15 procent. Důvodem je přetrvávající cenový tlak v Spojených státech amerických, kde přednost dostávají levnější generika. Očekávání počítalo s tím, že čistý zisk skupiny dosáhne 1,7 miliardy eur a čisté tržby 8,7 miliardy euro.

Komplikací pro Sanofi je klesající objem tržeb z prodeje vlajkové lodi společnosti, inzulínového přípravku Lantus, a to kvůli vypršení patentové ochrany v USA. Doporučení analytiků je proto jasné: Chce-li Sanofi obnovit růst, musí, posílil svůj výzkum a snažit se získat inovativní farmaceutickou společnost, která by mohla doplnit lékový sortiment.

 
 

Čtěte více:

Tržby Pfizeru (-1,2 %) zůstaly pod odhady, Merck (+1 %) i Shire (+3 %) investory těší
02.05.2017 15:40
Největší americký výrobce léků Pfizer v prvním čtvrtletí zvýšil čistý ...
Novo/Nordisk má velmi dobré výsledky hospodaření. Díky kontrole nákladů a silným tržbám
03.05.2017 13:36
Největší světový výrobce inzulínu, společnost Novo Nordisk, představil...
Chemickým a farmaceutickým firmám v Německu se má dařit víc
12.05.2017 15:41
Sdružení německých chemických a farmaceutických společností zvýšilo vl...
Farmaceutice Mylan sice meziročně narostly příjmy, nedosáhly ale na očekávání
10.05.2017 16:02
Celkové tržby farmaceutické společnosti Mylan za první čtvrtletí 2017...
Hledá Novartis nové akvizice? Vedení firmy zvažuje výprodej aktiv
30.05.2017 14:56
Švýcarská farmaceutická společnost Novartis údajně chystá prodej svých...
Dostane rakovina na frak? Novartis AG může mít v USA první genovou terapii
13.07.2017 18:11
Farmaceutika Novartis AG je velmi blízko zlomovému prvenství. Firemní ...
Karcinom plic otevřel před AstraZeneca znovu otázku akvizic. Výsledky hospodaření šly stranou
27.07.2017 10:52
Když přestane fungovat klíčový byznys firmy, není to pro ní dobré. Tak...
Merck & Co Inc. zvyšuje náskok ve vedení segmentu imunologické léčby rakoviny. Čísla hospodaření to potvrzují
28.07.2017 13:45
Výsledky hospodaření farmaceutiky Merck & Co Inc. za 2. čtvrtletí de f...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2025
14:44Co dělat, když se dlouhodobé dluhopisy chovají jako akcie? Postřehy Fidelity
8:31Víkendář: Prudký růst ziskovosti evropských bank jako důsledek protiinflační politiky ECB
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho
8:21Víkendář: Podle nové studie hrála politika ECB při snižování inflace jen podružnou roli
02.05.2025
17:20Evropa směřuje k rovnováze, USA se budou letos (opět) spoléhat na spotřebitele?
16:48TikTok dostal v EU pokutu 530 milionů eur za nedostatky při ochraně dat
16:19S&P 500 stoupá a přesně po měsíci maže ztráty z cel  
16:16Reuters: ČNB pravděpodobně sníží úrokové sazby, ale zůstává opatrná
15:41Trh práce v zámoří dál podporuje akcie. Útlum zaměstnanosti se nekoná  
14:23Dubnový deficit rozpočtu se prohloubil, příjmová strana se ale lepší
13:53Morgan Stanley: Trh s humanoidními roboty dosáhne na 5 bilionů dolarů
13:50Výsledky ropných gigantů Chevronu a Exxonu: Zisky klesají, ale strategie zůstává
13:45LVMH propustí přes tisíc zaměstnanců. Důvodem jsou problémy na klíčových trzích
13:23Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí prodej o 8,2 procenta na 238.600 aut
13:06Perly týdne: Americké akcie za zenitem, Čína pod tlakem
12:44Prodej vozů Tesla ve Švédsku v dubnu klesl o 81 procent, propadá se i jinde
12:20Inflace v eurozóně si v dubnu udržela tempo růstu, tlačily ji nahoru zejména služby
12:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024
12:06Březnová nezaměstnanost v EU stagnovala na 5,8 %. Nejnižší byla v Česku
11:08Patria zvyšuje cílovou cenu Erste Bank, potvrzuje odolný výkon a nákladovou disciplínu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data