Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Moneta zvýšila výhled letošního zisku a slibuje více než 70 % vyplatit dividendou

Moneta zvýšila výhled letošního zisku a slibuje více než 70 % vyplatit dividendou

09.11.2017 8:28, aktualizováno: 9.11. 9:19
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Banka Moneta dosáhla ve třetím čtvrtletí roku 2017 čistého zisku 924 milionů korun a výrazně tak předčila odhad analytiků, kteří konsensuálně čekali 843,7 milionu korun. Čistý úrokový výnos 1,8 miliardy korun jejich očekávání vyrovnal, meziročně je nižší o 12 procent. Moneta oznámila, že z výsledku roku 2017 navrhne výplatu dividendy významně nad 70 procenty dosaženého čistého zisku. Výhled pro něj zlepšila. Akcie rostou v úvodu pražského obchodování o 1,8 procenta nad 78 korun za akcii.

Moneta dosáhla po třetím čtvrtletí roku 2017 meziročního růstu úvěrů o 10,1 procenta ve srovnání s 4,1 % za rok 2016. Jejím výhledem pro letošní rok je „vysoce jednociferný“ růst. Návratnost kapitálu banka zlepšila na 17,5 % z 15,3 %. Konsolidovaný čistý zisk na konci třetího kvartálu dosáhl 3,1 miliardy korun ve srovnání s 4,1 mld. za rok 2016. Revidovaným cílem pro letošní rok je 3,9 miliardy korun ve srovnání s původním cílem 3,4 mld. , v mezidobí již upraveným na 3,65 miliardy korun

„Především díky silné nákladové disciplíně a nižším nákladům rizik překonala Moneta očekávání analytiků na úrovni čistého zisku. Investoři zcela jistě uvítají zlepšení celoročního výhledu pro čistý zisk. Jádrové operace banky dosáhly výsledků jen mírně nad očekáváním trhu. Celkově očekáváme pozitivní odezvu vývoje akcií,“ uvádí hlavní analytik Patria Finance Tomáš Sýkora.

Generální ředitel banky Spurný v komentáři k výsledkům uvedl, že banka letos odprodává špatné úvěry za 4,9 miliardy korun a tento krok hodlá v příštím roce nejméně zopakovat. Tyto operace dle něj budou mít pozitivní dopad do nákladů rizik banky. Ty po třetím letošním čtvrtletí klesly na 46 bps ve srovnání s 93 bps za loňský rok. Revidovaným letošním cílem banky je přitom pásmo 50-60 bps.

Dle dat Bloomberg akcie Monety pokrývá celkem 11 analytických domů, z nichž 8 drží doporučení „koupit“ a tři „držet“.

 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Moneta Money (-3,7 %) hlásí kvartální zisk nad odhady, zvyšuje výhled
10.08.2017 8:33
Moneta Money Bank snížila čistý zisk ve druhém čtvrtletí meziročně o ...
Lukáš: Moneta je nyní za zajímavou cenu (video)
16.08.2017 17:48
V Praze se i přes prázdninové objemy v posledních dnech o rozruch post...
Moneta obměnila dozorčí radu a odrazila požadavky Krúpovy Arca Capital
26.10.2017 17:29
Akcionáři Moneta Money Bank dnes na valné hromadě zvolili do dozorčí r...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.12.2025
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl
12:05Rally drahých kovů pokračuje: Zlato na dalším rekordu, stříbro u 70 USD a měď blízko 12 000 USD  
11:59Brusel zahájil šetření české státní podpory pro jaderné bloky v Dukovanech
11:46Investiční fórum: Kam v roce 2026 úspěšně investovat? Experti nabídnou své tipy 7. ledna
11:35Čína uvalí prozatímní clo až 42,7 procenta na některé mléčné výrobky z EU
10:17Robotaxi od Baidu se v Londýně propojí s Uberem a Lyftem
9:42Jaderné elektrárny v Česku letos vyrobily přes 31,02 TWh elektřiny, dosud nejvíc
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data